Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásároltam magyar állampapr...

Vásároltam magyar állampapr pluszt 4 x 1 millió ft névértéken, de egybevonták (4 millió ft névérték), ez szabályos??

Figyelt kérdés

Magyar állampapir pluszt jegyeztem, de külön, 4 x 1 millió ft-ért. Az állampapír sorozatszáma azonos, viszont a tranzakciókat külön kötöttem, direkt, hogy jobban hozzáférhetőek legyenek az összegek) még a tranzakció sorszámok sem voltak azonosak.

És most hogy megnéztem, egy összegben szerepel a számlámon 4 millió ft névértéken a lekötés.

Most ha véletlen ki akarnék venni 1 millió ft-ot, így az egész lekötést "bontanom kell".

Ez így korrekt a részükről, vagy jelezzem?


2020. aug. 4. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te 4x vettél ugyanabból, így normális, hogy 1 sorban jelenik meg, hiszen ugyanazt vetted csak 4 különböző időpontban.

Ha webkincstáron vetted, ott akármekkora része visszaváltható. Eladásnál beírod, hogy mekkora összeget akarsz visszaváltani és a többi ott marad.

Tehát téged nem ér hátrány az összevonással.


Ha máshol vetted akkor ott kell érdeklődni, hogy náluk hogy megy a visszaváltás.

2020. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, wenbkincstáron vettem.

Köszönöm!

2020. aug. 4. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Tök mindegy, hol egy hogy veszed. Ez nem lekötés; itt x darab állampapírt veszel, ha pl. 1 forint a címlete, akkor 1 forintonként tudod kezelni, meg ha 20 milliót vettél egy tranzakcióban, akkor is. Nem is értelmezhető, hogy összevonta: nincs mit összevonni, egyszerűen mutatja az egyenleged az adott állampapírból, mintha a bankszámlád egyenlegét látnád.
2020. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tök mindegy, hol egy hogy veszed. "


Nem teljesen...

Ha postán veszed fizikai formában, és kérsz egy 200ezreset azt nem tudod részben visszaváltani.


Az, hogy az egyes bankok, ahol szintén lehet venni hogy kezelik meg csak tőlük függ.

2020. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A Webkincstár sorozatonként tartja nyilván a portfóliódat. A MÁP+ névértéke 1Ft, tehát amikor befektetsz 4 milliót, akkor valójában 4 milli darab értékpapírt veszel ugyanabból a sorozatból. Veheted őket egyesével is, bár akkor nem fogsz végezni a jegyzési időszak végéig :-))
2020. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!