Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vannak olyan oldalak (pdfben...

Vannak olyan oldalak (pdfben vannak fent rajtuk ebookok elvileg) amik letöltés elott elkerik a bankkartya adataim. Ez normalis? En eleg bizalmatlan vagyok. Mutatom lent.

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 19:34
 1/8 A kérdező kommentje:
2020. okt. 30. 19:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha legális, nyilván ki kell fizetni a könyveket, arra találták ki az előfizetéses modellt, aminél a bankkártya adatokat meg kell adni.

Ha ilyen "download free pdf ebook" google találatként jött elő, ami azt hirdeti hogy ingyenes, mégis megpróbál bankkártya adatokat kérni, már gyanús.

2020. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hát nekem is fura sajnos. Egyébként magyar könyvcím + pdf kulcsszóra futottam ebbe bele többedjére is.
2020. okt. 30. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kell fizetni biztosan nem adom meg a bankkártya adatom. Inkább hanyagolom az ilyen oldalakat. Nagy a csábítás ereje de ebből élnek a bűnözők.
2020. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tényleg nagy a csábítás, mert vagy letöltök vmit, vagy beszkennelem, és úgy tudom elolvasmi, mert látássérülés miatt csak ebookokat tudok olvasni...

még a bankkártyás részt egy webkártyával talán ki lehet játszani, de a vírusoktól is eléggé félek... szóval jajj 🙈

Köszi egyèbként hogy irtatok! :)

2020. okt. 30. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne
2020. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem használnám, nem állítható róla biztosra, hogy azt kapod amit ígérnek, és nem csak a pénzed nyúlják le. Akkor már inkább valamilyen nagyobb, ismert cég áruházából venném. Ha meg illegális másolat kell ingyen, akkor olyan helyről ami garantáltan ingyenes, és legfeljebb e-mail regisztrációt kér, nem többet, és akkor is megkapom az ígért tartalmat (torrentoldal például).
2020. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, meggyőztetek. Ahh basszus, pedig de szép lett volna 😂
2020. okt. 31. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!