Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire vagy bizalmatlan...

Mennyire vagy bizalmatlan azokkal, akik kölcsönkérnek?

Figyelt kérdés
Én megvetem őket.

2018. ápr. 26. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vetem meg őket, mivel nem tudhatod ki milyen ok miatt kényszerül rá. Csak olyan kért eddig tőlem kölcsönt akiben megbízok, vissza is fizette aztán. De ha valaki nagyon biztosra akar menni le lehet papírozni a kölcsönt és a visszafizetési feltételeket, nagyobb összegnél azért ajánlott és így be lehet hajtani.
2018. ápr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Az élet adja a legnagyobb pofonokat, nem kell beképzeltnek lenni, mert te is juthatsz oda.


Apró pénzeket nem sajnálok, adok a szomszédnak, aki mindig kölcsönkér 2-5ezer Ft-ot.

Amíg visszaadja, addig adok.


Azonban nagyobb összegeket senkinek sem adok 2 emberen kívül.


Ez azt jelenti, hogy aki több 100e Ft-ot kér, annak szimplán annyit mondok, hogy most nekem sincs, mert levan kötve.


Visszatérve a két emberre. Az a két testvérem.

Igazából nekik ingyen is odaadnám. :D

Nincs gyermekem sem feleségem, így a legtöbb pénzem a tesóim gyerekére megy el. :D

2018. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adok senkinek.
2018. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
84%

Én se, mert már csalódtam.

A saját apám a mai napig nem adta vissza a több éve kölcsönkért pénzt.

Ha apámba nem bízhatok, akkor mégis kibe?

2018. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Ilyen világ van.
2018. ápr. 27. 13:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem vetem őket, én is kértem már kölcsön, viszont határidőre meg is adtam.

Van mikor az ember nehéz helyzetbe kerül valami váratlan nehézség miatt. Tehát szerintem nem kell őket elítélni, de tudni kell szelektálni kik azok akik tényleg rászorulók, és kik a potyalesők

2018. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

"Nincs gyermekem sem feleségem"


Utóbbit ne sajnáld. Nem jutott, mert már mind azokra a perverziós, agresszív családbántalmazó pasikra másztak, akiket a mai női társadalom macsóként állít be. Gondolj rá, hogy az ilyen hozzád nem méltó : Ha nem vagy az ilyenekkel kiismerhetetlenül hol sármos, hol kegyetlenül agresszív, az ő szintükre fognak lehúzni... ami nagyon-nagyon mély.

Mert az egésznek a nyitja : A zsák a foltját megtalálja.


Ha viszont az előbbit is sajnálod - pl. húgaid/nővéreid gyerekével ritkábban találkozol, vagy már nem elég -, próbálkozz meg örökbefogadással. Sajnos hosszú procedúra lesz, 2-3 évbe is beletelhet, s készülj fel rá, hogy férfiként ki is fognak gúnyolni/megalázni; De ha ezeket letojod, s a lényegre koncentrálsz, sikerülni fog.


Minden jót kívánok!

2018. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a saját tesoimnak sem adok kölcsön nem hogy egy vadidegennek. Főleg miután mindig trükközbek a tesóim a pénzzel.
2019. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ ki kér. Van egy baráti köröm, nekik szó nélkül akár pár millát is mindenféle papírozás nélkül. Van akinek meg 10 forintot sem.
2022. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem tartom sokra az ilyen embereket, nem tudják beosztani a pénzt, csak elszórják. Gondolom, az életükben is akkora a rend, mint a pénzügyeikben.
2023. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!