Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mostanában vett fel valaki...

Mostanában vett fel valaki lakáshitelt? Hogy alakult az értékbecslés az ingatlan vételi árához képest? helyileg hol?

Figyelt kérdés
2020. okt. 21. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Több értékbecslést is rendeltem az utóbbi időben, volt, amit alacsonyabbra becsült a bank, de volt olyan is, amit többre. Mi lenne a konkrét kérdés?
2020. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából egyre többet hallani arról, hogy így-úgy alul fogják becsülni az ingatlant. Bankban azt mondta az ügyintézőm hogy az esetek 95 százalékában ugyanannyira becslik mint a vételi ár. Én jóval áron alul jutok most lakáshoz, a nm-ár messze a legalacsonyabb abban a városban. 20-40% közötti önerővel szeretném felvenni a lakáshitelt, úgy, hogy a legtöbb lakáshitelt szeretném felvenni, hogy maradjon felújításra, személyi kölcsön helyett. Tehát örülnék huszonvalamennyi önerőnek, de ez nagyban függ attól, hogy mennyire értékelik a lakást.


Remélem érthető az agonizálásom, csak januárban indítjuk a hitelt. :)

2020. okt. 24. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Általános érvényű szabály, hogy maximum 80%-ig lehet terhelni az ingatlanokat jelzáloggal, de ez függ a településtől, jövedelemtől és a bankválasztástól is. Létezik előzetes becslés is, akkor már eleve úgy lehet megírni az adásvételit, amiben a maximum hitel szerepel, de az is bevett gyakorlat, hogy az adásvételibe a vételár 20%-át írják önerőnek, de beleírják azt is, amennyiben a bank kevesebb hitelt ajánl, azt a vevő önerőből pótolja. Ha kéred, segítek.
2020. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eddig előszerződést kötöttünk ügyvédnél, de abba is bele van írva, hogy ha nem elég a 20%, akkor kiegészítjük, szóval ez a része rendben van. Közben járom a bankokat, nem rosszak az ajánlatok, de a konkrét értékbecslés nélkül még nem tudnak biztosat mondani. A jövedelem, a település ok, a tulajdoni lap ok, 1/1-es társasházi lakás, közművek renden, a helyszíni szemle nem tudom hogy min változtat még, de meglátjuk.
2020. okt. 24. 18:08
 5/10 anonim ***** válasza:
mekkora lenne a hiteligény és mennyi a jövedelem?
2020. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy a jövedelem rendben, egyébként viszonylag kevés, 11M hitel lenne.
2020. okt. 25. 02:42
 7/10 anonim ***** válasza:
A jövedelem nagyságát nem azért kérdeztem, hogy hitelképes vagy-e, hanem azért, mert vannak olyan egyedi kedvezmények, amit bizonyos jövedelem és hitelösszeg fölött lehet elérni. Pl tudok ajánlani 3,24% kamatú Minősített Fogyasztóbarát hitelt annak, aki havi 400E Ft jóváírást tud vállani a törlesztési számlán és a hiteligény legalább 10M Ft. Ebben van 0,3% egyedi kamatkedvezmény a Hirdetményhez képest.
2020. okt. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 10 éves kamatperiódussal :)
2020. okt. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia, az én helyzetem eléggé kacifántos. Ha van időd, energiád, és tényleg jó vagy ebben akkor szívesen írok, hátha tényleg tudsz segíteni. Sok hitelügyintézővel beszéltem már, de igazából olyan kérdéseim voltak amikre senki nem tudott válaszolni, mert csak a saját kis kalkulátorukat használták, amit én is tudok... Ezen kívül mindent úgy tudtam meg, hogy a bankokban ültem 1-1 órát.
2020. okt. 25. 14:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én ebben tényleg jó vagyok, írj nyugodtan :)
2020. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!