Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt vennék fel, amennyit...

Hitelt vennék fel, amennyit bukok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

600e hitelt szeretnék felvenni egyéb okok miatt.

1 éves Futamidőre.

Budapest banknál láttam 14%-os THM-re, havi 54 e törlesztővel.

Kalkulátor szerint 647e-t fizetnék vissza, ez szép és jó, de valójában mennyibe kerülne nekem ez az egész?


2020. okt. 21. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
648 ezret fozetnél vissza, ha jól számolom. tehát 48 ezret "buksz" rajta.
2020. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

??

Ez komoly?

Egyik ismerősöm ki van bukva, hogy hitelt veszek fel, azt hittem sokkal durvább költségek lesznek.

Köszönöm

2020. okt. 21. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem tudod fizetni, akkor vannak durvább költségek. Amíg biztosra tudod, hogy fizetni tudod addig nincs baj. Fix törlesztő részletre vedd fel, és forint alapút. Abból indul ki ismerősöd, hogy 2008 előtt a deviza alapú hiteleket úgy osztogatták, mint a cukrot és jött a válság az árfolyamok megugrottak és 150 ft helyett 200 ft lett pl a svájci frank. Ami pl a te 600 ezrednél azt jelentené, h kapásból 800-ra ugorna :D ez milliós tételeknél volt gond, ahol elsőnek a kamatot kellett vissza fizetned és azt az új árral számolták folyamatosan, így volt olyan, aki a te példáddal élve 600 ezret vett fel, 600at vissza fizetett és még mindig volt 600 ezre hátra...

Illetve az olyan bankok miatt is elitélik sokan a hitelt mint a provident meg stb, akik már majdnem uzsora szinten adnak kölcsönt 40%-ra pl. személyi hitelt és azok veszik fel akik amúgy is megvannak szorulva.

2020. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, így azért érthető.

Az a havi 54e-t persze tudom állni, ezért is szeretnék lehetőleg minél kissebb idő alatt törleszteni.

Hát a provident egy vicc.

Tudnál esetleg ajánlani jobb bankokat?

OTP-s vagyok, de a Cetelemet inkább hagyom, nem bejövős.

BP bankot néztem, és az Erste-bankot.

2020. okt. 21. 14:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!