Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pár nélkül, egyedülállóként...

Pár nélkül, egyedülállóként mennyi az esélyem lakáshitelre?

Figyelt kérdés
Max 15 milliót vennék fel 2 szobás lakásra, a tervem az, hogy amíg egyedülálló vagyok, az egyiket albérletbe, hogy termeljen. Így milyen esélyeim vannak egy hitelre? Keresetem nettó 400-500 között mozog.

2020. okt. 20. 12:42
 1/7 A kérdező kommentje:
*kiadom
2020. okt. 20. 12:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Önerőd mennyi van? Mennyi hitelt akarsz felvenni, milyen futamidőre?
2020. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az önerő? 20% megvan? Más hiteled van? Amúgy ennyi fizura megkapod, csak az előfeltételek legyenek meg.
2020. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
7 millió önerő úgy, hogy 2-őt megtartanék biztosítéknak magamnak (tehát összesen 9 a vagyonkám). Ez majdnem 1/3-ad önerő. Nincsen más hitelem, soha nem is volt. Illetve katás vagyok ugye, ami talán még hátrány.
2020. okt. 20. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
megkapod
2020. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Keresetem nettó 400-500 között mozog.

Illetve katás vagyok ugye,..."


KATA-s egyéni válallkozónak NINCS KERESETE, hanem BEVÉTELE van, aminek - egy lezárt üzleti év után - a 60 %-át veszik alapul.


Van lezárt üzleti éved? mert addig szóba sem állnak veled a bankok, amíg nincs. Ha igen, mennyi volt a tavalyi árbevételed?

2020. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
KATA vállalkozásnál is jó ez a jövedelem. Semmi hátrány nincs, csak lezárt üzleti évre van szükséged, azaz fel kell mutatnod egy teljes működő évet január 1-től a következő január 1-ig megszakítás nélkül. Így az összes éves jövedelmed 60%-a lesz a jövedelemigazolásodon, ezt osztják 12 felé. Ez lesz a havi leigazolt jövedelmed, 10 éves futamidőnél ez 50%-ig terhelhető törlesztővel, mindent összevonva (diákhitel, személyi hitel, áruhitel, minden amid van).
2020. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!