Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyankor mi van ha lejár a...

Olyankor mi van ha lejár a bankkártya?

Figyelt kérdés

Alig több mint egy hónap múlva fog lejárni...

Ilyenkor mi van? Automatikusan küldenek egy újat?

Vagy küldenek egy levelet, hogy menjek be egyeztetni?


Esetleg felhívnak?


Zavaró tényező, hogy kb 20 nap múlva költözöm...



2020. okt. 15. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Még a hónapban kapsz majd egy újat (vagy egy levelet, hogy elkészült, menj be, banktól függ).
2020. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Tehát az van a kártyádra írva, hogy érvényes 11/20 ?


Ez esetben a lejárat előtt kb. 2 héttel (nov. közepe felé) kapsz egy új kártyát, amit majd aktiválni kell - ezt egy sima vásárlással is meg tudod tenni, vagy ATM automatánál.


Mivel azt írod, költözni fogsz közben, az lenne a legcélszerűbb, ha bemennél egy számlavezető bankfiókodba és ott jeleznéd ezt a problémát.

Mindenképpen lépj ez ügyben, ugyanis általában sima levélben küldik ki a kártyát és az "simán" elkeveredhet :D

Azt viszont kérheted a számlavezető fióükodban, hogy ott veszed át a kártyát.

2020. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából 12/20 van ráírva...


És 20 nap múlva változik meg a címem elvileg, ha addig nem küldik ki amíg itt vagyok, nem lenne jó ha akkor jönne amikor már nem leszek itt, főleg hogy vállalkozó vette meg a lakásom és lehet hogy sokáig meg sem nézni majd a postaládát...


Hiszen amikor én költöztem be, hetekig kaptam az előző tulaj leveleit, hiába változott a név...


Szóval valószínűleg be fogok menni.

Ez tűnik a legjobb megoldásnak, köszi!


Egyébként lehet bután hangzik, de ma lehetséges hogy hívott a bankon (CIB).

Viszont ezt a számot eddig nem ismertem és így nem vettem fel, előbb rákerestem...

Ott egyesek azt írják, hogy a CIB az, de elég sokan azt hogy csalók, akik ki akarják csalni a hívottak adatait.


Ilyen kommentek vannak, hogy:


“ Engem is hívott, ez tuti kamu szám, csalás, jelentsétek be!! “


[link]


Vagy egy másik oldalon:


“ Minek hív, prémium ügyfél vagyok, így az ügyintézőm kereshetne...

Nem volt meggyőző, minek kéri a személyi adataimat mielőtt bármit mondana? Talán előbb elmondaná miről is van szó, utána egyeztethetünk adatot, ha egyáltalán érdekel... “


“ Nekem kellene igazolni, hogy én én vagyok, de azt fogadjam el bemondásra, hogy a CIB hívott...

Jót röhögtem. “



“ Ennyi hülyét mint aki itt van hozzászólásban!! Ez egy kamu szám, köze nincs a CIB-hez aki megadja az adatait meg is érdemli, hogy kirabolják. Vasárnap 10.30-kor hívott, nyilván a CIB az....

Jelentsétek be, hogy tiltsák le! “


“ Szintén CIB bank munkatársaként mutatkozott be (természetesen nem az), személyes adatokat kért azonosításhoz. Adathalász. “


“ Hívott, a CIB munkatársaként mutatkozott be, de személyes adatokat kért, amit nem adtam ki, így nem is mentünk tovább.Ennyi erővel bármilyen szélhámos kérheti az adataimat, amivel telefonon elindít egy tranzakciót a saját számlaszámára. Ha tényleg a cib, ne használjanak mobil számot, hanem központit.

Másik ami eszembe jutott, hogy kamu családi adatokat adok meg a telefonban, és ha így is továbbmegy akkor biztos nem a cib, mert nem ellenőrizte le. “


[link]

2020. okt. 15. 17:54
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogyha megint hív ez a szám, akkor felvegyem e...


Ha bemegyek, akkor gondolom ezt a problémát az ki is küszöböltem.

2020. okt. 15. 17:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 12/20 van ráírva, akkor ez év végéig jó a kártyád. Mivel dec-ben karácsony, szilveszter, így nagy valószínűséggel dec eleje-közepe felé jönne ki a kártyád.

November végén menj be az új címedhez közel eső bankba és oda kérd a kártyádat és feltétlenül jelentsd be a bankban is a lakcímváltozást.

2020. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A telszám meg, ha ennyi embernek cib, akkor az cib. Vodás telszámnál is ezren kamut sikítanak.

De ha nem vagy benne biztos hívd fel a központit h erről a számról kerestek, ők voltak e. Meg fogják erősíteni.

2020. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem, de nem biztos, hogy minden banknál igaz, két hónappal a lejárata előbb jelezni kell ha bármi változást, például postázási cím változást akarsz rögzíteni.


Tehát október 31-ig meg kellene adnod az új címed.

2020. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló


"sima vásárlással" NEM lehet kártyát aktiválni!!!

2020. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De bizony, hogy lehet, csak be kell ütni a PIN kódot. Paypassal nyilván nem lehet, hiszen akkor még aktiválatlan :D
2020. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Paypassos használattal egyetlen banknál sem lehet.


De hogy PIN kódos vásárlással lehet vagy sem az már bankfüggő. X banknál lehet Y banknál viszont nem. Ezért van, hogy valaki ezt, más meg azt állít ilyen magabiztosan.

2020. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!