Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet hitellel házat...

Hogyan lehet hitellel házat venni?

Figyelt kérdés
Fiatal férj és feleség, 1 gyerek (szeretnének még egyet). Ausztriában dolgoznak, egyik 1700, másik 900 eurót keres havonta. Kezesük, szülői segítségük, örökség, más terhelhető ingatlan nincs. Szeretnének egy átlagos családi házat. Önerő jelenleg 6 millió forint van. Bunkózni nem kell, tényleg kíváncsi vagyok, mit hogyan kellene csinálni, hogyan lehet élhető otthont szerezni így,és igen, nem értek hozzá (az ilyen témájú dolgokhoz).
2020. okt. 11. 22:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam, nem fekete munka, rendes, bejelentett munkahelyek, a férj 2,a feleség 7 éve dolgozik ugyanott.
2020. okt. 11. 22:41
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ausztriában dolgoznak"


A kérdésedből a lényeg nem derül ki: hol akartok házat venni és mit jelent számotokra az élhető ház (min hány szoba, hol legyen, falu, város, Budapest- mert a hitelezés sem egyforma) stb?

Magyarországon vagy Ausztriában?


Azt meg végképp nem értem, miért kell "távolítani" a dolgot, mintha nem is rólatok lenne szó - majd a kérdés végén azért előjön, hogy mégiscsak :-)

2020. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon, osztrák határ mellett, Sopron közelében, de nem Sopronban. 3 hálószoba, 2 fürdő, konyha, nappali, garázs, kb 400-500 nm-es telek.
2020. okt. 12. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, hát amilyen igényeket leírtál, az min egy 40 milliós ház.

Ahhoz kevés lesz a 6 millió önerő, mivel a bank az ingatlan max 80 %-áig hitelez+ itt azért már igen jelentős tényező az ingatlan vásárlása után fizetendő 4 % vagyonszerzési illeték (1,6 millió ft).

Gyűjtenetek kellene még...


Addig meg nézz utána a lakáshitel feltételeinek és a babaváró hitelnek, de vigyázat, ha mégsem lesz még egy gyerek, akkor komoly gondok lehetnek.

CSOK-ra is jogosultak lehettek, de ott is vannak olyan feltételek, amiknek teljesülni kell: pl 10 évig az ingatlanban kell lakni, ha válás van, a TELJES HITELT vissza kell fizetni, stb.


Legegyszerűbb lenne, ha bemennél egy bankba (magyar) és ott kérdezősködnél, mert még mindig nem tudunk egy csomó mindent (TB jogviszony, bejelentett, fix munka-e, milyen módon fogadja el a bank a kinti keresetet - számtalan tisztázásra váró dolog. stb.

2020. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, bejelentett fix munka, nem szezonális, hanem határozatlan idejű és mint írtam több éve dolgozunk ugyanott. Igen, még gyűjteni szertnénk, csak kíváncsi voltam, van e egyáltalán így esély, hogy nincs kezes, szülői segítség, terhelhető ingatlan, bármi. Tb jogviszony az e106 nyomtatvánnyal rendezve van. De magyar jogviszony már rég nincs.
2020. okt. 12. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:

"De magyar jogviszony már rég nincs."


Na hát ez az!... Pl. a Babaváró hitel (ami nagyon kedvezményes + szabadfehasználású) feltétele a 3 éves TB jogviszony. Azt, hogy a külföldit elfogadják-e, így kaphattok-e ilyen hitelt, pl. nem tudom - ezt jobban a bankokban tudják megmondani.

2020. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy növeljétek az önerőt, mert a megvásárolandó ingatlan legalább 20-30%-a szükséges önerőként.

Babaváró kölcsönre nem vagytok jogosultak, mert ott legalább az egyikőtöknek már 90 napja magyar TB biztosítotti jogviszonnyal kellene rendelkezni, de ha jól sejtem, nem szeretnétek feladni a kinti állásotokat.

CSOK-hoz a folyósítást követő 180 napon belül magyar TB biztosítotti jogviszonyt kell igazolni, ehhez magyar vállalkozás, vagy magyar alkalmazotti munkabér szükséges, ez szerintem szintén nem fog nálatok működni.

Ezek alapján normál piaci lakásvásárlási hitel jöhet szóba olyan bankban, ahol elfogadják a külföldről származó jövedelmet. Ez, mire meglesz a szükséges önerő, remélhetőleg már nem lesz akadály. Sajnos most a Covid miatt eléggé óvatosak a bankok. (egy hozzáértő)

2020. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!