Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma már tényleg csak több 10...

Ma már tényleg csak több 10 milliós hitellel lehet házat venni vagy több 10 év múlva?

Figyelt kérdés
Egy fiatal egyetemista vagyok épp most végeztem és a barátnőmmel albérletben lakunk. Szeretnénk saját házat venni, de eddig 5 millió saját pénzünk van. Azzal kb kitörölhetjük. Az sem lenne baj ha kicsit felújítandó, a lényeg hogy be lehessen költözünk. Viszont a jobb helyeken már az ilyenek is 20-30 milliótól indulnak. Nekem a munkám Budapesthez köt, de egyébként is, ha hitelt veszek fel, nem szívesen váltanék. És szeretném a lehető legkevesebb hitelt felvenni, mert hamarosan szeretném megkérni a kezét, még majd gyereket is szeretnénk, de azt több 10 milliós hitellel a nyakamon nem merném bevállalni. Főleg ilyen kevés önrészhez. Másik lehetőség hogy valami olcsó albérletben meghúzzuk magunkat és próbálunk többet gyűjteni, de az nagyon sokáig tartana. Vagy ez ma már csak így működik? Mik a tapasztalataiok? Esetleg van valami jó tanácsotok?
2020. jún. 1. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha Bp-hez és a jobb helyekhez ragaszkodsz, akkor bizony ennyi és ott nem is igen fog lejjebb menni.

Ráadásul 20-25 % önerő kell és normális házat, ami nem akar összedőlni, inkább 40 millió körül kaptok.

Független hiteltanácsadót megkereshettek, de kb. ugyanezeket fogja mondani. Önerőnek számít a babaváró hitel és egyes pénzintézeteknél a CSOK is, de akkor is hatalmas hitelt kell felvenni, ha abban a régióban gondolkodsz.

Az albérlet pénzkidobás az ablakon, ráadásul oda gyereket szülni felelőtlenség, bármikor kidobhatnak és nehéz másikat találni gyerekkel. Hát ez van ma Magyarországon....De Európa más országaiban is drága a lakhatás, csak ott jóval magasabbak a fizetések.

2020. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Igen, Budapest agglomerációban jó helyen, beköltözhető állapotú ház 20-30 között van. Mit tehetsz, szülői segítség, hitel, babaváró, csok. Ha már úgyis akarsz gyereket, nyugodtan bérbeadhatod a barátnőd méhét az államnak. Ne gondold, hogy más nem így csinálja. Önerőből fiatalon senki sem tud házat venni. Te még nagyon jó helyzetben vagy, ha már valahonnan van 5 milliód az egyetem befejezése előtt.

Egyébként feltételezem sem te, sem a barátnőd nem minimál bér közeli jövedelemre számít miután kikerül az egyetemről, Két bérből azért lehet hitelezni, és tervezni. Piacképes diplomákkal nem nehéz pár év tapasztalattal 6-800.000 Ft havi bevételt összerakni.

2020. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2: Budapest aggloban kicsit felújítandó az nem 20 millió, inkább 50-60. Legalábbis jó helyen. Tápiószelén 80 m2 lehet, hogy annyi...

Kérdező: most nagy agónia van az ingatlanpiacon, az airbnb kidőlése miatt a bérleti piacon egyre jobb lakások vannak. Béreljetek 1-2 évre, addig talán rendeződnek az árak. Egyébként nagyon sokan így kezdik, ezzel nincs semmi gond. Inkább, mint hogy a csúcsárak mellett bevállaljon az ember több tízmilliós hitelt. Meg kell várni, amíg csökkennek az árak, most ennek áll a zászló.

2020. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Nem palotáról van szó. Diósd, Érd jobb részein bőven van 30 alatt felújítandó kádárkocka. Két embernek nem 200 nm-eketben kell gondolkozni szerintem, még ha majd valamikor talán lesz gyerek, akkor sem.
2020. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!