Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még sem építkezünk, mi lesz...

Még sem építkezünk, mi lesz így a hitellel?

Figyelt kérdés
Építési hitelt igényeltünk, megkaptuk, mindent elintéztünk a bankkal, de kiutalásra semmi sem került belőle, mivel az önerőnk beépítése után (kb. 60%-os készültségnél) fizettek volna először. Az építkezést viszont el sem kedztük. A vírus miatt először úgy tűnt csak tolódik az egész, de mára úgy tűnik teljesen meghiúsul, s nem lesz belőle semmi. Ilyenkor mi van? Gondolom szólni kell, hogy nem kérjük mégsem. Megbüntetnek? Nézegettem mindent, de csak olyanokról van tájékoztató, meg összegek, mikor nem fizetek és felmondják, vagy mikor már ki van utalva és akkor mondom én fel.
2020. okt. 10. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit nem vettél fel, nincs a számládon azt nem is kell visszafizetni. Szerintem.
2020. okt. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát a bankkal beszéld meg, tuti lelnek egy rendelkezésre allasi díjat etc
2020. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
100%
A "mindent elintéztünk", gondolom, azt jelenti, hogy a hitelszerződést megkötöttétek (némileg más a helyzet, ha még csak a hitelbírálat zajlott le, de nincs szerződés). Ekkor már él a szerződés, amit persze fel lehet mondani. Bizonyos költségekkel járni fog, mert jó eséllyel az elején elengedtek egyszeri költségeket, amiket mégis ki kell fizetni, ha pl. 5 éven belül felmondod. Lehet esetleg rendelkezésre tartási díj is. Ha ilyen van, és már biztos, hogy nem fog kelleni, akkor célszerű felmondani minél előbb.
2020. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!