Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó ez a terv így? És mik...

Jó ez a terv így? És mik benne a buktatók?

Figyelt kérdés

Édesanyám születésileg sérült, így ő lakáshitel esetén nem kellene kamatot fizessen. Arra gondoltunk, felveszünk egy lakáshitelt az ő nevére, melyből egy másik országba - ahova később ki szeretnék menni - veszünk egy lakást, és azt kiadjuk. A pénzből fizetnénk a kölcsönt, és majd két év múlva én kiköltöznék oda, addig pedig spórolgatnék, és elvégeznék egy nyelvvizsgát+ valamilyen szakot. Most a szüleim üzletébe dolgozok, havi 85 000-ért, de ebből nem kell rezsit fizessek, se a kajába pótoljak. esetleg néha ha valami különlegeset akarok főzni, akkor arra én veszem meg a szükséges hozzávalókat. Így minden hónapba félre tudok tenni 65 ezret, vagy 60 ezret, ha esetleg közbe jön még valami.

Ha a lakást meg teljesen kifizettük, akkor át lenne íratva az én nevemre. Ezt az egészet én találtam ki, és hát nem vagyok a legjobba az ilyen ügyekbe, ezért kérem a segítségeteket, hogy mutassatok rá a buktatókra a dologba, meg mondjátok el, hogy szerintetek ez jó ötlet-e vagy sem.


2010. aug. 7. 13:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom, ennek próbálunk utánajárni, de még semmi eredmény. Reméltem, hogy talán itt valaki tud mondani valami biztosat.
2010. aug. 7. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!