Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó ez a terv így? És mik...

Jó ez a terv így? És mik benne a buktatók?

Figyelt kérdés

Édesanyám születésileg sérült, így ő lakáshitel esetén nem kellene kamatot fizessen. Arra gondoltunk, felveszünk egy lakáshitelt az ő nevére, melyből egy másik országba - ahova később ki szeretnék menni - veszünk egy lakást, és azt kiadjuk. A pénzből fizetnénk a kölcsönt, és majd két év múlva én kiköltöznék oda, addig pedig spórolgatnék, és elvégeznék egy nyelvvizsgát+ valamilyen szakot. Most a szüleim üzletébe dolgozok, havi 85 000-ért, de ebből nem kell rezsit fizessek, se a kajába pótoljak. esetleg néha ha valami különlegeset akarok főzni, akkor arra én veszem meg a szükséges hozzávalókat. Így minden hónapba félre tudok tenni 65 ezret, vagy 60 ezret, ha esetleg közbe jön még valami.

Ha a lakást meg teljesen kifizettük, akkor át lenne íratva az én nevemre. Ezt az egészet én találtam ki, és hát nem vagyok a legjobba az ilyen ügyekbe, ezért kérem a segítségeteket, hogy mutassatok rá a buktatókra a dologba, meg mondjátok el, hogy szerintetek ez jó ötlet-e vagy sem.


2010. aug. 7. 13:58
1 2
 1/11 Harrr ***** válasza:

Elvileg a lakás árának egy részét le kell előre szurkolnod, amióta szigorúbban veszik a hitelfelvételt, és szerintem csak az országban vehetsz lakást a pénzből. Plusz gondolom fedezetként fel kell ajánlani valamit, esetleg édesanyád házát. Vagy azt a házat amit megvennél. Egyre nagyobb a valószínűsége hogy ez nem fog menni.


És első ránézésre is több sebből vérzik az ötlet, de azért is írok ide, hogy elolvashassam az okosok mit mondanak :D

2010. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen intézmény ad édesanyádnak kamatmentes kölcsönt? (Nem ismerek ilyen hitellehetőséget, azért kérdezem.)


Ha valóban van ilyen kölcsön, annak gondolom minden részletre kiterjedő feltételei vannak, tehát előírják, hogy mit lehet belőle venni és hogy kell-e önerő, egyéb fedezet, adóstárs, stb.

2010. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg van 350 000, plusz szerintem a szüleim, ha több kellene kölcsön adnának - csak úgy nem fogadnám el -, amit majd a fizetésemből lassan lehúznak. Romániába élünk, és itt van ilyen engedmény - ez az egy pozitívum ebbe az országba, komolyan. Korában már akartak így házat venni a szüleim, öt évvel ezelőtt, csak akkor pont eladó volt az első üzletünkkel szembeni üzlet, és azt vették meg. Amúgy a fedezett az egyik üzletünk lenne. Nagyon bonyolult a helyzet: S Amúgy Magyarországra akarnék majd költözni.
2010. aug. 7. 14:23
 4/11 Harrr ***** válasza:

"Júniusban euró alapú finanszírozás esetén az elfogadható hitelezhetőségi limit 80 százalékáig nyújtható majd jelzálogkölcsön. Egyéb devizanem esetén – a hazai hitelezési gyakorlat szerint svájci frank alapon – mindössze a hitelezhetőségi limit 60 százalékáig folyósítható majd hitel."


Jól tudtam, ez most 2010 júniusától van.


Valószínűleg forint alapon is hasonlóan szigorúak a követelmények, és nagyon sok minden kell még egy hitelhez.


És 80 ezres fizetésedért nem is tudom milyen hitelt kapnál. Édesanyádnak nem írtad a jövedelmét, de ha nincs neki, nem hiszem hogy lesz olyan hülye bank aki egy fillért is ad neki. Ilyen 60-80ezres fizetésből is csak egy bizonyos részét vonhatják le a részletekre. 20 évre 40ezer forinttal kb 10 millió forintot fizetsz ki, ugye ennél sokkal kevesebbet vehetsz fel kamatokat leszámítva. Na ha neki azt nem kell fizetni amit nem hiszek, de ki tudja, akkor kb 10 milliót vehetsz fel. Abból nem nagyon vehetsz lakást külföldön, de te tudod.


Még mindig mondom én nem értek hozzá, de kis kereséssel arra jutottam, ez elég nagy hülyeség.

2010. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Harrr ***** válasza:

Azt hittem itt élsz, akkor bocsi, tárgytalan amit írtam. Ezt előbb is leírhattad volna....


Romániában ki tudja mit szabad és mit nem, keress fel egy bankot vagy bankszakembert. Had ne keressük neked ki a román bankok feltételeit :D

2010. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nálunk ez elég jó fizetésnek számít, mivel ha átszámítjuk, 40 000 az alapbér. Amúgy anyum ennél sokkal többet keress, két cégünk van, és mindegy elég jó jövedelemmel rendelkezik. nem mondom, hogy gazdagok vagyunk belőle, de jól megtudunk élni, és még félretenni is marad.

Én nem azt szerettem volna, hogy kikeressétek a feltételeket, hanem hogy ha megkapnánk a kölcsönt, tudnánk-e a bérből, amit a lakás után kapunk fizetni, esetleg úgy hogy a fizetésemből hozzáadnánk?

Nekem egy olcsóbb garzon is megteszi, mert nem vagyok nagy elvárású, így a kölcsön se lenne olyan hatalmas. Most olvastam, hogy eladó Budapesten 8 millióért egy garzon, és pl. az nekem megfelelne.

És mennyi időre éri meg felvenni?

2010. aug. 7. 14:40
 7/11 A kérdező kommentje:
2 válaszoló: ezt a kölcsönt csak lakásvásárlásra adják, és elég sok papír szükséges ahhoz, hogy kiadják, és persze még ott vannak az általános feltételek, de édesanyámnak minden szükséges papírja meg van hozzá.
2010. aug. 7. 14:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha megkapnátok a kamatmentes lakáskölcsönt, nem írnák elő neki, hogy mit vehet belőle anyukád és hol? Nem ismerem a Román banki előírásokat, de egy biztos. Csak akkor szabad megvenni hitelből egy lakást akárhol, ha annak a havi törlesztőrészletét akkor is ki tudjátok gazdálkodni, ha esetleg nem akad bérlő.
2010. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Magyarországon is vehet anyukád a kamatmentes kölcsönből lakást?
2010. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Harrr ***** válasza:
Szerintem a Román bankok is szigorúan megszabják mit vehetsz a pénzből, és ezért nem engednek külföldi lakást venni, ott nehezebben hajthatják be a pénzt, vagy talán sehogy sem. Gondolom én.
2010. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!