Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen fizetéssel tényleg...

Ilyen fizetéssel tényleg esélyünk sincs hitelre?

Figyelt kérdés
Összesen 460 ezer a keresetünk, jelenleg albérletben élünk (megyeszékhely), de szeretnénk hamarosan felvenni babaváró hitelt (minden feltétel adott), és mellé még lakáshitelt. Van, aki szerint ilyen fizetésre esélyünk sincs hitelre, főleg nem így, hogy babaváró+lakáshitel.Van néhány száz ezer ft megtakarításunk, de ez édes kevés a lakáshitelhez és ezt is évekbe telt mire összeszedtük, nem akarunk 40 éves korunkig várni, mire összejönne az önerő. Szerintetek is lehetetlen ilyen keresetre megkapni a 10M babavárót+lakáshitelt? Tudom egy ügyintézővel kellene beszélni, de először véleményekre lennék kiváncsi, hátha valaki volt hasonló helyzetben.
2020. szept. 23. 18:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Bocs az offert.


De 460kt kerestek, allitasod szerint legalabb 300k megmarad az albi utan etkezesre es szorakozasra meg az alapveto dolgokra. Ketten vagytok, nem erzed ugy kifolyik a penz?


Hasznaljatok kevesebbet az autót, etkezzetek olcsobban. Nem tudom elkepzelni hogy ket embernek 300kbol legalabb 100k nem marad meg.


Az azt jelentené hogy 4 ev alatt lenne 5milliotok.

2020. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Biztos van rá esély, hogy megkapjátok, DE!

A 2-es válaszaival teljes mértékben egyetértek. Felelőtlenség lenne ennyire mínuszba rángatni magatokat úgy, hogy most stabil lábakon álltok. Ráadásul családot terveztek ekkora adóssággal. Nem csak kiesik a bevételetek egy része, de egyel több éhes szájat is kell etetni, ruházni, stb. úgy, hogy közben egyikőtök bevételét csaknem egy az egyben a hiteleitekre kell kifizetni. Ilyen mértékű hitel mellett az sem túlzott könnyebbség abban az élethelyzetben, hogy a babavárót szüneteltetni lehet.

Egyenesen öngyilkosságnak (vagy legalábbis hazardírozásnak) tartom azt, amilyen megoldáson gondolkodtok. Lehet, hogy bejön és akkor nyertek vele, de ha buktok, akkor nagyon mélyre buktok és ez nem azonnal fog kiderülni, hanem 5-10-15 év múlva. Fogalmatok sincs milyen élethelyzetekbe keveredhettek még. Átmeneti munkanélküliség, betegség, akármi. Egy fizetésből hogyan tudjátok fizetni a hiteleiteket és eltartani a családot is átmenetileg? Az én pénzügyi elveimbe ez a ti helyzetetekben egyáltalán nem fér bele.

Én úgy vagyok vele, hogy hitelt csak úgy lehet felvenni, ha alábbiakat minimum átrágjátok:

1. Mekkora az a törlesztő részlet, amit akkor is tudnátok fizetni, ha valamilyen okból megduplázódna?

2. Mekkora az a törlesztőrészlet, amit baba (gyed) mellett is fizetni tudtok különösebb probléma nélkül?

3. Mekkora az a törlesztőrészlet, aminek a dupláját is tudnátok gyed mellett fizetni?

4. Mekkora az a törlesztőrészlet, amit egy fizetésből is tudnátok fizetni minden körülmények között?

5. Mekkora az a megtakarítás, amennyivel rendelkeznetek kell ahhoz, hogyha átmenetileg mindkettőtök fizetése kiesik, akkor se kerüljetek anyagilag szorult helyzetbe legalább 2-3 hónapon keresztül? Ez rendelkezésetekre áll mindenkor?

És akkor csak a legalapabb megfontolandókat biggyesztettem ide.

2020. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szia. Mi az OTP-nél 330 ezer forint igazolt nettó jövedelemre megkaptuk a 10 millió forintot
2020. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!