Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen fizetéssel tényleg...

Ilyen fizetéssel tényleg esélyünk sincs hitelre?

Figyelt kérdés
Összesen 460 ezer a keresetünk, jelenleg albérletben élünk (megyeszékhely), de szeretnénk hamarosan felvenni babaváró hitelt (minden feltétel adott), és mellé még lakáshitelt. Van, aki szerint ilyen fizetésre esélyünk sincs hitelre, főleg nem így, hogy babaváró+lakáshitel.Van néhány száz ezer ft megtakarításunk, de ez édes kevés a lakáshitelhez és ezt is évekbe telt mire összeszedtük, nem akarunk 40 éves korunkig várni, mire összejönne az önerő. Szerintetek is lehetetlen ilyen keresetre megkapni a 10M babavárót+lakáshitelt? Tudom egy ügyintézővel kellene beszélni, de először véleményekre lennék kiváncsi, hátha valaki volt hasonló helyzetben.
2020. szept. 23. 18:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

"Mire vertek el 460 ezret ketten vidéken?"


Ezt úgy írod, mintha valami zsákfaluban laknának. Megyeszékhelyen élnek.

2020. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul Debrecenben, itt ennyibe kerül egy normális albérlet.
2020. szept. 23. 21:13
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Mi kb. 300-at költünk egy hónapban, a fennmaradó jövedelmet félretesszük. Teljesen minőségi, normális életet élünk, ahol néha belefér a szórakozás, vásárolgatas, minőségi élelmiszer. 160-at nagyon simán félre tudnátok tenni...
2020. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nehéz lenne csak a kérdésre válaszolni? "Nem, szerintem nem kaphatjátok meg" vagy "Igen, van esélyetek". Nem hinném, hogy olvastál a kérdésemben olyat, hogy szerinted mennyit tudnánk havonta félretenni. Konkrétan a kérdésemre kevés választ kaptam, de okoskodást azt annál többet.
2020. szept. 23. 21:21
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

460 ezres fizetésből jó lenne, ha havi 100ezret félre tudnátok rakni, ha még nincs gyereketek. Ha előbbre akartok jutni muszáj lenne úgy élnetek, mint akik csak 360-at keresnek.


20 milliós lakáshitelt havi 125 ezres törlesztőre adnak. A babaváró az 50ezer. A kezző együtt 175 ezer. Ez elméletben még bele is fér a 460-as fizetésbe.

Tehát elvben egy 25 milliós ingatlan megvásárlása kijönne belőle. (30 milliós azért nem, mert a babavárót nem fogják teljes mértékben önerőbe beleszámolni, meg költségek is lesznek az új lakással.)


Inkább akkor lesz gond, ha gyerekszülés miatt a feleség fizetése megszűnik és a gyes/gyed/családi kevesebb lesz, mint a korábbi fizetés.


Vegyétek fel a babavárót, ne költsétek el, kössétek le. Addig is nektek kamatozik. És ha eljuttok odáig, akkor szerintem nem lesz gond a lakáshitel felvétellel.

Ha meg nem kaptok lakáshitelt, akkor max tovább gyűjtögettek.


Abban igazatok van, hogyha most 150-et fizettek albérletre, akkor ezt akár lakáshitelbe is fizethetnétek.

2020. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%

Budapestiek azt hiszik Budapesten kívül az egész ország egy falu.


Amúgy valószínűleg megkapnátok, de én inkább gyűjtenék még önerőt.

2020. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
13-as vagyok, a 2-es kommentet is én írtam, úgy gondolom kellően hasznos választ adtam, a legutóbbi hsz már csak egy reflektálás volt a válaszaidra, mert sajnos nem rendelkeztek kellő pénzügyi tudatossággal. Ezen nem megsértődni kell, hanem megtervezni, hogy hogyan legyen saját ingatlanotok. Ahogy írtam, a babavaro mellett kb 5 millió a max hitel, amit még kaphattok, ami Debrecenben egy szarabb lakóközösséggel rendelkező Derék utcai/fényes udvari tízemeletes panel kilencedik emeleti, felújítandó 45 nm-es, másfél szobás lyukára lesz elegendő. Ha ez elegendő nektek, akkor oké, minden más esetben ennek a beruházásnak még váratnia kell magára, mert nincs rá pénzetek. Ez persze akkor áll fenn, ha józan ésszel gondolkodtok és nem akartok pucér seggel nekiindulni a csaladalapitasnak. Sokan megtették, láttuk 2008 után az eredményét. A ti döntésetek, hogy melyik útra léptek.
2020. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

11. Igen, én is nagyobb megyeszékhelyen élek. 240 ezret keresek és ebből 70-80 ezret elteszek. Szegeden élek. Rendben, a szép, jó helyen lévő albi legyen 120+rezsi. A többi dologra gondolom akkor is ugyanúgy elszóródik a pénz, amiket a 3-as válaszomban írtam. De tudnám még folytatni a sort:

-cigi

-márkás ruhák a 20-30 ezres árkategóriából

Vagy ha nem ezek, akkor valamire biztos elmegy az a pénz.


Egy csomó mindenen tudnátok spórolni és még mindig nem kellene szegény módra élnetek. Igen, 460 ezerből 100 ezret nyugodtan eltehetnétek. Egy-két dologról le kellene mondani, amikre most elmegy a pénz, de nem mindenről. Ezt hívják úgy, hogy áldozat hozatal a nagyobb cél érdekében. Mivel nem végtelen pénzed van, ezért valamiről lemondasz, hogy cserébe másra pedig legyen pénzed.


16. Én sem budapesti vagyok, csak vidéken olcsóbbak az albérletárak és pl sok szolgáltatás ára is. (Hajvágás, kondibérlet, stb) Pesten ezek miatt valamivel nehezebb kijönni 460 ezerből, mint ugyanannyiból egy vidéki nagyvárosban.


28/F

2020. szept. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
Tavaly vettünk fel lakáshitelt, valami 300 körül volt az igazolható nettó, amit beszámítottak (több van, csak én katás vagyok, nem volt még 1 lezárt évem, így egyáltalán nem vették figyelembe, csak a férjem fizuját+csp+gyes). 14 milliót simán kaptunk 25 évre, igaz, volt mellé 5 millió önerő. Babavárót nem vettünk fel.
2020. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Autót eladjátok, így nem kell garázst bérelni, aztán pár év múlva lesz önerőtök.
2020. szept. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!