Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP banknál nincs banki...

Az OTP banknál nincs banki titoktartás?

Figyelt kérdés
Hagyatéki ügyről van szó. Az örökösnek kiadtak számlakivonatokat az elhunyt számlájáról. Mi köze hozzá, hogy az elhunyt mire költötte a pénzét? Ezzel ellentétben, a K&H banknál szigorú előírások vannak, ott nem adnak ki ilyen információt.

#OTP #banki titoktartás
2020. szept. 15. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ha megvan a halotti bizonyítvány akkor lehetséges. Az előtt szerintem semmiképp(de csak tippelek).
2020. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

"Az örökösnek kiadtak számlakivonatokat"


Azt írod, az örökösnek. Tehát Ő örökölte a pénzt, jogosult felvenni azt.

Mondjuk nem írtad, hogy hagyatéki előtt vagy után.

Másrészt nem lehet tudni, hogy nem lett-e megjelölve kedvezményezettként?

Ugyanis az OTP-nél lehet olyant is csinálni, hogy megnevezel kedvezményezettet, aki halálod esetén hozzáférhet, örökölheti a pénzt.

2020. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze hogy jogosult az örökös felvenni a pénzt. Jogosult arra, hogy megtudja, mennyi a számla egyenlege. De miért jogosult arra, hogy megtekintse azt, hogy akitől ő örökölt, az halála előtt mire költötte a pénzét? Mert ha kikérheti a halál előtti számlakivonatokat, akkor végignézheti, hogy az elhunyt hol vásárolt, stb.
2020. szept. 15. 17:19
 4/15 xswerdy ***** válasza:
100%
ez érdekes kérdés. Egyfelől igaz, amit írsz, másfelől ki tudná akkor megreklamálni a számlakivonatot, ha meghalt a tulajdonos? Csak az örökös. Vagy a számlakivonat bizonyítja, hogy pl. egy tartozás, egy számla ki lett fizetve, amit ellenkező esetben az örökösön követelnének.
2020. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Igen, én is ezen gondolkoztam, amit xswerdy írt:

pl. én a legtöbb számlát bankkártyával fizetem, a bankszámla kivonaton pedig ott van, hogy hiteles mindenféle pecsét nélkül is. Nos, ha egy szolgáltatónál nincs kifizetve egy számla, meg akarom tudni a tartozást, akkor ezt még abban az esetben sem mondják meg nekem, ha egy lakásban élünk, de nem én vagyok a szerződött fél: tehát a szolgáltatótól nem fogja megtudni, mennyi a tartozás, illetve vitás kérdés esetén bizonyító erejű lehet egy ilyen kártyás fizetés, amit csak a bankszámla kivonat tartalmaz.

2020. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A tartozás is öröklődik, tehát a szolgáltató köteles a halotti bizonyitvány és a hagyatéki végzés bemutatása után megmondani, hogy mennyi a tartozás.
2020. szept. 15. 20:34
 7/15 A kérdező kommentje:
A kérdésemben emlitett esetben semmilyen tartozás nem volt, tehát egyáltalán nem volt indokolt a bankszámlakivonatok átadása az örökösnek.
2020. szept. 15. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Az egész számlát ő örökölte. Szóval már az ő tulajdona lett. Tehát imígyen már lehetőséges. Tehát, hogy kiállították neki, hogy mikre költött.
2020. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-as: és akkor a K&H bank miért sokkal diszkrétebb? Csak a pénz öröklődik, nem a történet!
2020. szept. 16. 00:18
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Ez teged miert is zavar? Ennyire nincs életed hogy ezzel foglalkozol? Vagy irigy vagy hogy nem te orokoltel?


Nyilvan van az otpnek ilyen esetre eljarasrendje. Valószínűleg ez alapjan jarnak el.

2020. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!