Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van lehetőség megtudni kinek...

Van lehetőség megtudni kinek és mennyivel tartozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van olyanra lehetőség hogy megtudjam hogy pontosan melyik banknak/végrehajtónak tartozom?

Telefonszolgaltatonak parkolási buntetesek stb???


2020. aug. 26. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de ezt hogy a francba nem tudnád? :)


Egyébként, lekerhetsz bármelyik bankban KHRt, a az elmaradás eleri azt a mértékét akkor ott leszel.


Telefon, telefontarsasagnal, de ők megint csak jelentkeznek ne félj, oylan nincs hogy ne tudj róla.


Utolsó meg állam ba, de az megint olyan hogy ha vársz vele megduplazodik (jártam már így) minden fele behajtási és egyéb költség miatt.


Tényleg érdekel hogy nem tudja valaki hogy mivel tartozik, ha tartozik.

2020. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kint voltam 19 éves korom óta külfölfön(most 24vagyok) és felelőtlenségből hagytam egy csomó tartozást és már nem tudom h melyik végrehejtónal lehetnek az ügyek meg hogy tenylegesen kiknek mennyivel tartozom!! Koszonom a valaszt!!
2020. aug. 26. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Áhá, már is értem.


Annyi még hogy banki tartozásnál akkor kerülsz fel KHR-re (javítson ki valaki ha már másképp van), ha a mindenkori minimálbért meghaladja a tartozásod 3 hónapon át, szóval ha kisebb összeg akkor lehet ott nem leszel fent, de az adott bank akkor is ad majd tájékoztatást és örül hogy jelentkeztél :D


Tök szuper egyébként hogy 5 évig kint voltál. (Remélem te is úgy élted meg :) )

2020. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:

a banki tartozások mind fent vannak a KHR-ben, a teljesen rendben fizetettek is (sőt ha hozzájárulsz, akkor még a visszafizetés után is). Így egy újabb hitelfelvételnél látják, ha már van hiteled, akár másik banknál. A KHR-be negatív bejegyzés akkor kerül, ha elmaradsz a törlesztéssel.


És bármelyik bankban lekérheted (azt hiszem, évente 1x igyen) a KHR bejegyzéseidet. Szóval a banki tartozások elég hamar ki fognak derülni. A többire nincs általános módszer.

2020. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaa tényleg az a negatív státusz. Köszi a javítást! :)
2020. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!