Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudtátok megoldani,...

Hogyan tudtátok megoldani, mikor a diákhitel kp. bejelentette hogy felmondja a szerződéseteket?

Figyelt kérdés

6 éve fizetem, először havi3000, most már kb 2 éve havi 6500.nemhogy fogyna a tartozásom, egyre nő. munkanélküli voltam egy idejig, de akkor is fizettem a havi 6500-t.jött egy levél 3 hete, hogy 43000 elmaradásom van. 8 napon belül fizessem be, vagy felmondják. én írtam nekik, hogy írják már meg legyenek szivesek miből adódik ez az elmaradás, megírták 3 napja, de nem értem, tegnap meg jött a levél, hogy 8 napon belül 594000 Ft-ot fizessek be.nem a szüleimmel élek, hanem albérletben, nm, is kapom meg időben a leveleket, de ez most mellékes. ha voltatok ilyen helyzetben, hogy oldottátok meg??nem tudom befizetni, ha nagyon összekapom magam is kb fél év.( a fizetésemen felül hogy fizessek, még ha haza is megyek egy időre)vagy ilyenkor mi történik? ha nem fizetek 8 napon belül? van egy fél telek a nevemen.

Kérlek segítsetek!!április óta dolgozom itt, előző munkaviszonyom és ez között 2 hét eltelt. így pl van valamilyen hitel??


2010. aug. 5. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket. Kollégám is így járt és kapott lehetőséget részletekben befizetni.

Nem lehet, hogy nőtt a törlesztőd év elején, de nem kaptad meg a levelet (vagy nem figyeltél oda) és továbbra is az előző évi összeget fizetted és azért lett tartozásod?

2010. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket vagy menj be hozzájuk az irodába. Ne aggódj, mert csak fenyegetnek, 43000 Ft elmaradással nem mondhatják fel a szerződést! Ha jól tudom, ahhoz az kell, hogy egy havi minimálbérnek megfelelő összeggel legyél elmaradva legalább három hónapig, de olvass utána pontosan a szerződésben.

Ne vegyél fel márik hitelt!!! Bármilyen nehéz is, így kerülsz adósságspirálba, amiből iszonyatosan nehéz kimászni. Vedd fel a pókerarcot és beszélj velük személyesen.

Egyébként szerintem ott szúrtad el, hogy nem telefonáltál/mentél be már az első ilyen alkalommal. Nálam is voltak parák a diákhitellel, de amikor bementem az irodába, fél óra alatt sikerült rendbe rakni az ügyet.

2010. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és mégegy: ha albérletben élsz, add meg azt levelezési címnek. Tudom, hogy macerás, én félévente-évente költözöm és akkor mindenfele le kell jelenteni, de csak így lehet biztosítani, hogy a levelek elérjenek. Mielőtt ezt csináltam, kaptam én is olyan fizetési felszólítást 8 napos határidővel, amit egy hónap múlva kaptam csak meg, elég ciki volt :)
2010. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igen, én is ezt tanácsolom!

Ne telefonálj, hanem mindenképpen menj be az irodájukba, had lássa az ügyintéző is, hogy nem egy link alakkal van dolga, aki nem fizeti a részleteket!

Beszélj velük, hidd el, hogy meg fogják valahogy oldani!

2010. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!