Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom leellenőrizni,...

Honnan tudom leellenőrizni, hogy a főbérlőm bejelentette az albérletből származo jövedelmét?

Figyelt kérdés
remélem érthetően fogalmaztam,csak el vagyok keseredve,mert felmondtam az albérletemet,és az elszámolásnál egy nagyon durva összegű áramszámlát állapitottak meg nekem,az addiginak a háromszorosát.Irtunk egy papirt h amint hivatalosan megvizsgálják az orákat és erről kapunk papirt,abban az esetben kifizetjük.De semmit nem kaptunk,csak egy levelet egy ügyvédtől amiben szinte fenyegetőznek,ha nem fizetünk,akkor még az ügyvédi költséget is ránkverik.Most engem ezert érdekelne,hogy h működik ez az adózás dolog albérleteknél,mert több mint egy évig ott laktunk,és ha nem sikerül megegyezni muszáj leszek én is "fenyegetőzni".Bocsánat h ilyen hosszú lett.
2010. jan. 29. 21:43
 1/8 anonim válasza:
100%

Csak az a kérdés, kinek a nevén volt a fogyasztó. Ha a tiéden, akkor szívás, ha a főbérlőén, akkor nem fogja tudni rajtad behajtani, csak fenyeget az ügyvédjével, de az ügyvédje is nagyon jól tudja, hogy halott ügy. Persze a pénzt elteszi:)

Több mint biztos, hogy nem jelentette be az apehnél az albérlőt.

2010. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
semmi nem volt a mi nevünkön,mi csak a számla alapján odaadtuk a pénzt.De ezt az utolso számlát nem láttam.Visszaválaszoltuk,h kérjük az összes számla másolatát,az ApeH bejelentővel együtt.
2010. jan. 29. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:

A főbérlő nem állapíthatja meg az áramszámla összegét.Az

áramszolgáltató által megküldött számla összegét kell kifizetned.Azon a fogyasztás időszaka is rajta van.

Amint írod,egy évnél hosszabb ideig laktatok ott.Hogy fizettétek eddig az áramszámlát? Minden hónapban azonos összeget,vagy minden hónapban mást?

Ha a havi számlák azonos összegűek voltak,akkor a végelszámolás sem lehet háromszorosa az eddig fizetett összegnek.Vagy kevesebb,vagy csak kis összeggel magasabb.

Ha viszon pl.nyáron kevsebbet fizettetek,máskor többet,akkor lehetséges ekkora összeg.

Az áramfogyasztást évente egyszer olvassák le,akkor készül a végszámla.Évközben csak részszámlákat küldenek.az előző évi fogyasztást figyelembe véve.

Akkor lehet még magasabb a számla,ha évközben vásároltatok valamilyen elektromos berendezést,ami az előző évben nem volt.

Az óra nagyon ritkán lehet hibás.Gondold végig,mert nem érdemes fölöslegesen az ügyvédet is fizetned.

2010. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Át akar verni a tulaj, egyszerűen ne fizess és kész. Nem tehet semmit, ő is tudja, meg a szemét ügyvédje is tudja. Mi az, hogy bemondás alapján fizetni? Be kellett volna mutatnia mindig a számlát. Ne hagyd magad!
2010. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azzal viszont számolj, ha nincs bejelentve, és nem adott számlát, akkor bizony téged is felelősségre lehet vonni, mert viszont te tudtad, hogy nem ad, nem is kérted, tehát tudtad, hogy csal, nincs bejelentve a lakás. Ebből te is nehezen húzhatod ki magad, tehát a helyedben meggondolnám.
2010. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindig más összeget fizettünk,a számlát láttam. Most pedig ők kiszámolták a kw-ot,majd kiszorozgatták....

Nem vettem semmi,mindent ugyanugy használtunk ahogy eddig.Én nem fizetek ügyvédet,ő küldött ügyvéddel papirt,és abban irta,h amennyiben nem fizetek még az ügyvéd diját is rám verik...nem értem a logikát,de mindegy. Mindenesetre gyanus h pont mikor felmondtam a lakást...

Akkor végülis mit tegyek?

2010. jan. 29. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ragaszkodj a számla bemutatásához! A fizetendő összeget nem lehet otthon kiszámolni,mert nem csak a fogyasztást számlázza a szolgáltató,hanem egyéb tételeket is érvényesít a számlában.

Menj be az Áramszolgáltatóhoz,mondd el problémádat,és kérdezd meg,hogy mennyi a tartozásod.(Ne hagyd magad elküldeni).

Még valami eszembe jutott.Azt írtad,hogy a számlákat nem te fizetted be,hanem a főbérlőnek adtad az összeget.Remélem,erről van elismervényed.A mostani magas díj adódhat abból is,hogy a főbérlő tőled elkérte a számla összegét,de nem fizette be,és most több havi számlát kellene kifizetni.Ezért kell a szolgáltatónál utána járnod.

2010. jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem a te neveden volt a villanyóra, akkor a szolgáltató nem fog nekd adatokat kiadni.

Van szerződésetek a bérletről? Rögzítettétek az óraállásokat amikor odakerültetek?

A tulajdonosnak kell bizonyítania, hogy mennyi áramot fogyasztottatok, ezt az áramszámlák, az éves leolvasás és a nyitó állás rögzítésével tudja kiszámolni.

A tulajdonosnál nemcsak a bérleti díj, hanem az általatok fizetett rezsiköltségek is bevételnek számítanak. Hogy ebből hogy számolja el a jövedelmét az már az ő választása a törvény adta kereteken belül.

Ha meg egyáltalán nem írtatok szerződést, akkor hiába fenyeget ügyvéddel, mert ha perre megy a dolog, eléggé megbüntetik jövedelem eltitkolás miatt (a per neked sem lenne jó, ha nincs szerződés; de ebben az esetben semmit nem tud tenni ellened)

2010. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!