Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom leellenőrizni, hogy...

Hol tudom leellenőrizni, hogy az adóm 1%-a arra a helyre ment-e valójában ahova én szántam?

Figyelt kérdés

4 éve dolgozom a cégnél. Kb 280 főt foglalkoztatnak. 1 munkaügyisünk van, aki minden évben intézi az adót, az 1%-ot is.

AMikor a céghez kerültem és nyilatkoztam az 1%-ról emlékszem rá hogy alá kellett írni. Akkor hirtelen kellett eldönteni hogy hova is adjam, és a munkaügyis rögtön mondott egyet. Oda is adtam a %-om.

Következő évben már figyelmesebb voltam, és előkészítettem az adatokat, hogy mégis már oda menjen az a kis pénz ahova én szeretném, nem oda ahova a munkaügyisünk a hasára üt.

Egy lapra leírtam szépen minden adatot.

A következő felajánlásnál odaadtam a papírt, és kész is voltunk. AZT MONDTA ENNYI ELÉG.

Így volt eddig, az előző évben is egy lapra írtam le az adatokat és úgy adtam le, mivel azt mondta így jó!!

Ebben az évben, újra alá kellett írni.

Most két évig nyilván Ő ajánlotta fel az adóm?

Sajnos LOBBIZIK a munkaügyisünk. Van egy csoport, aminek ő is tagja. Természetjárók. És azoknak a dolgozóknak akik nem tudták hova adják az 1%-ot rögtön már diktálta be az ő kis egyesületének az adószámát.

Szerintem az én adómból is az Ő barátainak ment a pénz.

Hol nézhetek én ennek utána?

Kérlek segítsetek!


2008. jún. 25. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Apechnél van erre valami lehetőség.
2008. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tv. 6. §-ának (5) bekezdése alapján az APEH internetes honlapján tájékoztatást ad az 1%-os rendelkezések kedvezményezettjeinek nevéről, székhelyéről, az adott évi állampolgári rendelkezések együttes összegéről. A jogszabályi feltételeknek megfelelő, ténylegesen támogatásban részesült kedvezményezettekről a tájékoztatást az APEH honlapja a rendelkezési év december 31-ét követően tartalmazza.A 7. §. (2) bekezdése szerint ha az adóhatóság az adóév november 30-ig a rendelkező magánszemélyt a saját érdekkörébe tartozó érvénytelenségről nem érteséti, és az általa megjelölt kedvezményezett a 6.(5) bekezdésében foglaltak szerint az APEH internetes honlapján közzétett tájékoztatóban szerepel, a kérelmet teljesítettnek kell tekinteni.A (3) bekezdés szerint ha a rendelkező nyilatkozatban foglalt kérelem a kedvezményezett érdekkörében meglévő körülmény miatt e törvény szerint érvénytelennek minősül, az adóhatóság a rendelkező nyilatkozatot tévő adózót az indok megjelölése nélkül, alakszerű határozat mellőzésével értesíti. Az értesítésre nyitva álló határidő a kedvezményezett elutasítását követő 30 nap.A Tv. 5. §. (3) kezedés b.) pontja alapján lehetősége van az adózónak arra,hogy nyilatkozata tartalmáról tájékoztatást kérjen az APEH-től.
2008. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Anyám! Úr isten. :)))))) Uhh......

Lefordítanád magyarra? :)))))))

Köszönöm szépen amugy, akkor nyilván az apeh honlapon valahol megtalálom?

2008. jún. 25. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem kell lefordítani magyarra, mert ez nem arról szól, amit te kérdeztél. Ez azt mondja, hogy a kedvezményezetteket láthatod az APEH honlapján, és azt, hogy ÖSSZESÍTVE mennyi pénz folyt be az 1%-okból.


Az APEH tud felvilágosítást adni arról, hogy milyen bevallást adtál be. Hiszen a rendelkező nyilatkozat a bevallás része. Ha elektronikus úton történt a bevallás, akkor az ügyfélkapudban elvileg látnod is kellene az ebev rendszerben. De az APEH ügyfélszolgálat készséggel segít neked ez ügyben.

Amúgy érdemes utánajárni a dolognak, mert igencsak visszaél a kollegina a munkakörével, ha ő "önhatalmúlag" tölt ki egy bevallást. Arról nem is beszélve, hogy ezzel okiratot is hamisít.


Tehát irány az APEH.

2008. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. jún. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!