Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelképesség megállapítása?

Hitelképesség megállapítása?

Figyelt kérdés

Van egy határozatlan idejű szerződésem, br. 370k, amiből 246.050 nettót kapok plusz a bérpapíromon van készpénz cafeteria ami kb. 15-20k.

Kérdésem arra irányul, hogy ha eddig sosem kaptam fix nettót, mert a vírus miatt 80%-ra raktak, betegszabadságon voltam stb. akkor adhat erre a bank lakáshitelre 10M forintot?

Mármint bemehetek úgy a bankba, hogy még nincsen kiszemelt lakás de megállapíttatom a bankkal, hogy 10 évre 10M forintra hitelképes vagyok-e vagy muszáj egy kiszemelt használt lakás erre és úgy bemenni a bankba, hogy van 2,6M önerőm és 10M-t szeretnék felvenni?



2020. aug. 8. 07:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem 100%-ban de nyilván kigondoltad, hogy a jelenlegi albérlet ára lenne a törlesztő részlet és akkor nem más zsebébe menne az a pénz.
2020. aug. 8. 14:00
 12/12 anonim ***** válasza:

Mikortól dolgozol? Hol dolgozol?

Mennyi hiteled van jelenleg? Mennyi havonta a rezsi költséged?

Most albérletben vagy, vagy családdal élsz? Ha igen, hányan éltek egy háztartásban, van-e eltartottad?

Számládat hogy vezeted, mióta vezeted, mínuszba szoktál menni?

Sokan azt hiszik hogy csak a fizetésen múlik a hitelképesség... de rengeteg adat alapján fut át a döntési monitor.


Jelzálognál meg felesleges ház nélkül bemenned, rögtön azt mondják hogy hát jó, addig időpazarlás. Tudom, mert én bankban dolgozom. Ezt most csak zárójelben mondom, amióta bejött a vírushelyzet, amire egy évre 100%ra mondtam az ügyfélnek, hogy megkapja, ma a 90%át elutasítjuk költségvetés miatt.

Én is kértem a saját bankomtól, saját munkaadómtól egy hitelkártyát minimális kerettel. Nulla hitelem van, 3 féle befektetésem van a banknál (tehát van bővem megtakarításom) és nem adták meg. Külön engedélyezést kellett kérnünk, mert hitelképtelennek állapítottak meg 150 ezerre... :D oké hogy fiatal vagyok de na... vicc a mostani helyzet...

2020. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!