Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelképesség megállapítása?

Hitelképesség megállapítása?

Figyelt kérdés

Van egy határozatlan idejű szerződésem, br. 370k, amiből 246.050 nettót kapok plusz a bérpapíromon van készpénz cafeteria ami kb. 15-20k.

Kérdésem arra irányul, hogy ha eddig sosem kaptam fix nettót, mert a vírus miatt 80%-ra raktak, betegszabadságon voltam stb. akkor adhat erre a bank lakáshitelre 10M forintot?

Mármint bemehetek úgy a bankba, hogy még nincsen kiszemelt lakás de megállapíttatom a bankkal, hogy 10 évre 10M forintra hitelképes vagyok-e vagy muszáj egy kiszemelt használt lakás erre és úgy bemenni a bankba, hogy van 2,6M önerőm és 10M-t szeretnék felvenni?



2020. aug. 8. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


A konkret lakas nelkul nem tudja neked senki megmondani, mert az ertekbecslojuk bizony mondhatja azt hogy ami szerinted 12M-t er, az szerinte csak 10.8-at, es nem kapsz ra 10M hitelt.

2020. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez az értékbecslői dolog kicsit megrémített most, akkor kb. keresztbe tehet a dolgoknak.

De akkor előre megkérdezhetem a bankot, hogy a kérdésben kiírt konstrukciókkal hitelképes vagyok-e (9. hónapomat húzom a cégnél).

2020. aug. 8. 08:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi az önerő
2020. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy szeretném, hogy a 20-25% meglegyen erre már adnának szerintem. Kis lyukat szeretnék vásárolni Budapesten 12-14M-ért fél év múlva és arra a lakásra “ráterhelni” a hitelt. 🙂

Annyi, hogy 10 évig szeretném fizetni, mert a 15-20 éves konstrukciókkal olyan sok a plusz kamat, hogy annyit nagyon nem ér. :(

2020. aug. 8. 09:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Budapesten kis lyukat sem kapsz 12 millaert...
2020. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs ennyiért lakás és jmhitelt se kapnap
2020. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel a vírus miatt 80% volt a béred, nagy valószínűséggel kockázatos ágazatban dolgozol, ezért most nincs rá lehetőséged, hogy olyan típusú előminősítést kérj egy banktól, ami garancia egy hitelre, hiszen bármikor újra veszélyhelyzetet hirdethet a kormány, de a beteg szabadság sem szerencsés egy hitelképesség vizsgálatnál. Javaslom gyűjts még önerőt, mert az is kevés lesz, BP-en nem fogsz 12-14M Ft-ért olyan lakást kapni (szerintem ennyiért rendes lakás nem kapható), amit 80%-ig behitelez egy bank.
2020. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy wct nem kapsz ennyiért pesten.
2020. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy magyar cégnél dolgozom(15e munkavállalós), eddig határozott időben voltam, most már határozatlanban vagyok. A vírus alatt senkit sem rúgtak ki, aki akart az elment és elengedték, ill. a mostani fizetés emelések megszorítása/megszűntetése is megtörtént, én bízom benne de akkor az első köröm a banknál lesz ahol 10 évre vissza tudják nézni a “hűségem”.

Igen is lehet kapni 12-14M-ért lyukat(15-20m^2), a fizetésemből meg sajnos nem tudok annyit kigazdálkodni tartalékba, hogy még több önerőm legyen. Évi 1M tartalék is nehéz és akkor mindenről lemondtam...

2020. aug. 8. 12:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha evi 1M-t nem tudsz felretenni, hogyan akarsz havi 100 feletti torlesztot bevallalni...?
2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!