Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladhatok egy bankhitellel...

Eladhatok egy bankhitellel terhelt lakást, ha abból a hitelt rögtön végtörlesztem?

Figyelt kérdés
Pl. eladok egy lakást 19 millióért, amelyen van 8 millió Ft hitel. Gondolom a bank beleegyezésével ezt megtehetem, úgy hogy a vételárból vissza is fizetem a hitelt.
2020. aug. 2. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: igen.

Hosszabban: általában a foglalót a vevő egyenesen a banknak fizeti, a hiteled kiváltása céljából, majd amikor tehermentessé válik az ingatlan, akkor a többi pénzt neked.

2020. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Igen, ez teljesen megszokott.


A bankból ki kell kérni az aktuális tartozást.

Azt kell írni a hitelszerződésbe, hogy a vevő közvetlenül a bank által megadott törlesztő számlára utalja a fennálló tartozást.


A foglalót azt a szerződés aláírásakor általában kp-ban adja át a vevő az eladónak, az nem kerül a bankhoz.

A fennmaradó részből megy az egyik vételár rész a bankhoz, a másik hozzád.


Ha a vevő nem fizet, akkor a foglaló nem jár neki vissza, ezért azt nem utalhatja a bankodnak.

2020. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pl. fizet 2 millió foglalót, vagy önerőt a banknak, többi részt ő is hitelből fedezi.

Akkor 2 milliót fizet a bankomnak, ez egy törlesztési részlete az én hitelemnek, 6 milliót fizet az ő bankja az enyémnek (ő lakáshitele) és a többi részt már én kapom. Jól értem?

2020. aug. 2. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2 millió foglalót a kezedbe adja.

Fizet még 17 milliót. Azt úgy kell beleírni a szerződésbe, hogy 8 millió megy közvetlenül a hitel számlára, 9 millió megy a te személyes bankszámládra.


Az meg neked tök mindegy, hogy ebből mennyi lesz az ő részéről banki kölcsön és mennyi saját pénz. Úgy intézi ahogy akarja.

2020. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a bank elvárhatja, hogy az ő 8 millióját előbb fizesse meg a vevő, mint a te 9 milliódat.

Ha a bank megkapta a 8 milliót, akkor megint be kell sétálnod, kapsz egy papírt a végtörlesztésről, és egy papírt, hogy a bank leveteti a jelzálogot az ingatlanról. Ezeket majd be kell mutatni az ügyvédnek.


Elég mindennapos dologról van szó, a többség hitellel vesz ingatlant és sokan adnak el úgy, hogy még nem járt le teljesen.


A bank meg az ügyvéd tudni fogja hogy kell eljárni, hogy minden rendben legyen.

Nagy vonalakban kb úgy megy, ahogy leírtam.

2020. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most készülök lakást venni, de pár éven belül benn van a pakliban családi ház öröklés is. Ezért kérdezem. Nyilván a lakás egy jó befektzetés, de hosszabb távon a családi házban dongolkodnék, ezért kérdezem.
2020. aug. 2. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem ilyen lakást, hogy kértem igazolást a banktól, ha X. Y. napon ki "akarom" az összes tartozást fizetni azért, hogy a tulajdoni lap tiszta legyen, mennyit kell perkálnom.


Semmiféle engedélyt nem kértünk a banktól hozzá. Megkötöttük az adásvételit, én mint vevő meghatalmazással lerendeztem a bankban X. Y. napon a tartozást, majd a maradékot kifizettem az eladónak.


Az ügyvéd egy olyan adásvételi szerződést írt, hogy a földhivatal megvárta a tulajdonbejegyzésem előtt a banki jelzálogtörlőt, tehát nem utasította el a tulajdonszerzést arra hivatkozva, hogy elidegenítési tilalmat jegyzett be előttem a bank a hitel miatt. Addig széljegyen várakoztam...

2020. aug. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!