Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem működik a paypass...

Miért nem működik a paypass az új bankkártyámon?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam új kártyát, mert a régi le fog járni, be is aktiváltam e-bankban, és fizetni illetve ATM-ből készpénzt felvenni is tudok vele, de fizetni csak a "bedugós" módszerrel, mert a paypass nem szokott működni. Egyszer már tudtam használni egy helyen érintve is, de több helyen meg nem működik. Az egyik eladó hölgy egyszer azt mondta, azért, mert még túl új a kártya és ezért az ő rendszerük nem ismeri fel. Szóval mi ilyenkor a teendő? Egyáltalán, tapasztaltatok Ti is hasonlót? Ha igen, mennyi időt kellett várni mire használható lett az érintéses fizetés funkció? Köszönöm előre is a segítséget :)

2020. júl. 29. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A PayPass funkció alapból tiltott, hogy ha a postán elvész a kártya, ne lehessen vele visszaélni. Hogy aktiváld, a chippel végre kell hajtani egy sikeres vásárlást úgy, hogy a pin kódot is meg kelljen adni. Amint ez megtörtént, elvileg pár percen belül aktiválódik a PayPass funkció is.
2020. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt már sikeres fizetésem a kártyával, bedugva is, és egyszer paypass-al is, de utóbbit eddig csak egy helyen sikerült megcsinálnom, sok helyen még mindig nem fogadja el az érintést. Szóval nem a kártyával van a gond, mert az egyik boltban már működött a paypass, viszont sehol máshol nem.
2020. júl. 29. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Bankod telefonos ügyfélszolgálata szerint mi a gond?
2020. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több pénztárostól hallottam már, hogy mostanában gond van a paypassos kártyákkal. Az enyém is hol működik, hol nem, ha érinteni akarom. Ha nem, akkor bedugatom, úgy semmi gond nincs vele.
2020. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldódott, csak egy kis idő kell neki amíg minden terminál elkezdi felismerni, szóval ha más is ilyen helyzetbe kerül, várjon egy hetet mielőtt reklamál :D
2020. aug. 7. 10:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!