Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni, kihez tudok...

Mit tudok tenni, kihez tudok fordulni?

Figyelt kérdés
Volt egy bedőlt jelzáloghitelünk. Tavaly nyáron elárverezték a házunkat amiből nullára ki lett fizetve a Raiffeisen bank. Kaptam is egy Nullás papírt. Sajnos fogalmam sem volt róla a mai napig hogy a bedőlt hitel számlaszáma ettől még nem szünt meg és a mai napig ketyeg. Mint kiderült külön kérnem kellett volna az egyébként zárolt számla megszűnését. Pedig Sem bankkártya nem volt hozzá és nem is használtuk nem is tudtuk,hogy működik hiszen azt már 2014-ben zárolták. Most mégis kaptam egy levelet hogy mínusz 70 000Ft.-on áll a számla és végrehajtás alá teszik. Felkerestem a bankot ahol azt javasolták kérjek méltányosságot. Meg is tettem de elutasította a bank. Nem tudják megmondani hogyan került a lezárt számla nem egész 1 év alatt mínusz 70 ezerre mert való igaz hogy nullás volt tavaly ilyenkor, ezt az ügyintéző is megerősítette de azt mondta nem lát rá mi az a mínusz 70 ezer. Ezt az ügyintéző sem értette de azt mondta nem tud segíteni. Ki akartam fizetni a 70 ezret de ez se sikerült mert a számla zárolva van és egyébként is már állítólag végrehajtónak adás alatt áll a tartozás és nem engedi a rendszer kifizetni. Nem tudtak érdemben segíteni a bank fiókban. De mit tudok ilyenkor tenni? Egyszerűen tanácstalan vagyok most megint várjam meg amég végrehajtás alá kerülök a semmiért? Van valakinek ötlete hova lehet ilyenkor fordulni?

2020. júl. 8. 15:48
 1/4 xswerdy ***** válasza:
nem értem. Ez most a folyószámla, amiről a hitel törlesztés ment? Vagy a hitelszámla maga? Ez utóbbihoz nyilván nem is lehet bankkártya.
2020. júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hitelszámla.
2020. júl. 8. 17:53
 3/4 xswerdy ***** válasza:
100%

akkor azt tudom elképzelni, hogy a bank valamilyen aktuális tartozással átadta az ügyet a végrehajtónak, és az valóban befolyt az árverésből, de amíg az egész procedura zajlott, azalatt még gyűltek további kamatok.


De ha egy éve nullán volt a számla, akkor ez se lehet. Próbálj meg a pénzügyi békéltető testülethez fordulni. Először tegyél panaszt írásban, a banknál, ne méltányosságot kérj. Az írásos válaszban le kell írniuk, hogy mire gondolnak még pénzt kérni. Amúgy normál esetben is ha a hitel törlesztésre kerül, akkor megszűnik a hitelszámla, azt nem kell külön megszüntetni. A békéltető testülethez a bank válaszával fordulhatsz, ott a bank képviselőjének szóban is el kell mondani, hogy mi ez a 70e Ft, nem értetlenkedhet, mint az ügyintéző.

2020. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, így fogok tenni.
2020. júl. 8. 23:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!