Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásároltam egy dohányboltban...

Vásároltam egy dohányboltban 5 000 ft ért a múlt héten, és 50 000 ft ot vontak le a bankszámlámról, amit csak most vettem észre. Mit lehet ilyenkor tenni? Kihez lehet fordulni? ( a blokk nincs meg, amit a boltban adtak)

Figyelt kérdés

#vásárlás #levonás #bankszámlámról
2016. aug. 14. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Be kell menni és a tulajnak bemutatva az összes blokkal igazolni majd a bankot felhívni .
2016. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Ez így van, először személyesen bemész, de banko minek hívnál, azt nem tudom.

A bank nem fog neked semmit visszaadni, nem az ő pénze.

Ha a dohányboltos nem segítőkész, akkor sajnos rendőrségi feljelentés, nincs más út.

Azt nem értem egyébként, hogy az összeg levonásához, te is kellesz, vagy pin kódot ütsz, vagy odatartod a kártyát paypass-os fizetésnél, ilyenkor nem nézel rá a kijelzőre?

Nem jártam még így soha, szóval nem lehet azt mondani, hogy emiatt lenne, de eszembe nem jutna úgy fizetni bármit is, hogy nem látom, mit ütött be a pénztáros a gépbe.

2016. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Számlalevelet minden-hónapban küld a bank, azon fel van tüntetve minden egyes tranzakciód illetve plusz pénzért állítanak ki neked bármikor a számlalevél megérkezése ellőtt vagy után is akár . Ezzel tudod bizonyítani az igazadat blokk nélkül is . A dohbolt minden-egyes tételének blokkolása befut a NAV-hoz, ott is ott a bizonylat, az üzlet csinált kasszazárást, ki kellett ugrania a többletnek. Vagy majd megmutatkozik leltárkor, vagy valami hasonló esetben, nem tudom dohbolt ezt hogyan intézi . Menj be az üzletbe és tedd szóvá, hogy ez történt, mit tudnak mondani .
2016. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kerek az összeg, leltárnál egy pillanat alatt meg lehet oldani, hogy a 45 ezer forintnyi árut nem leltározza, mintha eladta volna.

És máris van 45 doboz cigije, vagy akármi.

Blokk nélkül meg 1-2 nap alatt eladja, látszik az, amikor valaki siet, kp-val fizet, és nem érdekli a blokk.

Ilyenkor valamit matat az eladó, a vevő már ki is ment, nem kell beütni.

Én nem sz.rakodnék a bankkal, telik az idő.

Gondolom van kamera, de nem őrzik túl hosszú ideig a felvételt.

Ha meg van egy igazolásod a blokkról, azzal mit érsz el?

Igazolja, hogy vásároltál, de mi a bizonyíték, hogy nem 50 ezerért?

Sajnos még ha meg is van a blokk, de nincs kamera, akkor mondhatják, hogy nem emlékeznek, és biztos 50 ezerért vásároltál.

Ugyanis nyilván kint van a tábla, hogy pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadnak el.

Ha nincs kamera, akkor ez egy elég drága tanulópénz lesz, mert utólag bárki bemehetne, hogy nem 8 ezerért vásárolt, csak 800-ért vett 8 db gyújtót, és őt átverték.

Ne halogasd, menj be holnap, bármi is áll a rendelkezésedre.

2016. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Márpedig a bankhoz kell beadni panaszt a bankkártyás tranzakcióra. Ők majd felveszik a kapcsolatot az elfogadóval, aki vagy igazolja a nyugtamásolattal a tranzakciót, vagy kénytelen lesz a teljes összegről lemondani.
2016. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nyugtán rajta kell legyen mit adott el. (ha neked nincs is meg, a boltnak van sajátja a másolat)

Ha szerencséd van, akkor nem olyan fajta ami csak annyit ír ki, hogy "gyűjtő", hanem termék névvel. pl.: cigi20darabos, nah most ha ilyen beszédes a nyugta, akkor nem fogja tudni rásütni, hogy az 50e Ft volt.


Ha sima "gyűjtő" a szöveg, akkor is be kell tudnia mutatni, hogy melyik terméke volt kereken 50e Ft, nem mondhatja, hogy 20 dozozzal adott el, mert a nyugtán nyilván ott lesz, hogy 1db. PErsze nem mondom, hogy nem oldható meg, hogy a kereskedő megmagyarázza.


Első körben menj vissza és reklamálj. Ha nem segítőkészek, akkor rendőrség.

2016. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hála az égnek már megoldódott. Bementünk a bankba hogy adjanak egy igazolást a tranzakcióról és visszamentünk a dohányboltba. Az volt a szerencsénk hogy a tulaj volt bent aki kifizette nekünk az összeget, így nem kellett a rendőrséghez meg máshoz fordulni. azért köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 15. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:
A bankodat felhívod, közlöd, mi történt, és kéred, hogy adják vissza a pénzed. A dohánybolt tulajdonosának a dolga lesz, hogy igazolja, valóban 50 ezerért vásároltál, és nem 5 ezerért. Ha nem tudja, akkor cumi, te visszakapod a pénzedet mindenképpen.
2016. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!