Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért választja mindenki az...

Miért választja mindenki az OTP-t? Mi ez a berögződés?

Figyelt kérdés

Másik bankban vagyok ügyintéző és egyszerűen nem fér a fejembe hogy az átlag ember bankolása csak az OTP-ig vagy max a Takszövig megy el. Miért ragaszkodnak annyira hozzá??? Hát olyan drága mint a p...a.

És olyan összegekkel békélnek meg az emberek amiket más banknál nem is kéne fizetni.

Presztízsnek se mondanám az OTP-t, vagy ha annyira ragaszkodnának a magyarsághoz, az OTP 70%-a külföldi tulajdon.


Mi ez a berögzött ragaszkodás?

Saját tapasztalatból az OTP rendszere amivel dolgoznak, őskori. Azért mondom mert én mint bankos tudom... A hiteleik nálam kiverik a biztosítékot, hogy úgy dobálgatják a nagyösszegű LIKVIDITÁSI TARTALÉKNAK szánt hitelkereteket, hogy az ügyfél teljesen eladósítja magát. A hitelek drágaságáról nem is beszélve...


Valaki magyarázza már ezt el nekem...

Nem akarom elmondani melyik banknál dolgozom, de számos bankot tudnék felsorolni ami színvonalasabb....


Mindenből a legjobb és a legolcsóbb kell az embereknek, jó minőséget alacsony áron. akkor miért érik be a drága rosszal?? Ennyire nem akarnak utána járni?...



2020. júl. 6. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
nem mindenki van így. én ugyan nem ragaszkodom hozzájuk. sose volt OTP-számlám. Raiffeisennél vagyok már majdnem 25 éve, meg a Citibanknál voltam, amíg nem távoztak, ők pl. szuperek voltak, azóta sajnálom, hogy kivonultak az országból, és még jobban, hogy az Erste vette át őket, de hát ez van. az Unicredit is teljesen oké, a többi bankot nem ismerem. de az OTP-ben sose nyitnék számlát, és ha a Citi nem hagyományozott volna az Erstés számlámra egy olyan kitételt, ami nekem roppantul kedvező, akkor őket is már otthagytam volna.
2020. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Én nem találom se rossznak, se drágának.

A hiteleket leszarom, nincs rá szükségem.

2020. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha bankról beszélünk, szinte mindenkinek az OTP jut eszébe először, ezt tolják az ember arcába. Lehet, hogy nem a legolcsóbb, cserébe minden sarkon van automata, minden második sarkon egy OTP fiók, ahol személyesen lehet intézkedni. Ha egy vidéki városban és környékén egyetlen fiók van csak, az nagyon beszűkíti a lehetőségeidet, ha személyesen kell intézni.
2020. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert a pénzügyi intelligencia nulla.
2020. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Havi valami 1000 forintom megy el az otpre, nem tudsz olyan bankot mondani ami megerne nekem hogy 1 napot elszarakodjak a bankvaltassal, csak azert mert a hitel olcsobb valahol foleg ugy hogy nem volt eddig se hitelem, ez utan se nagyon tervezem.


En havi 1 200-300 ezrest utalast vegzek, de nem erdekel hogy melyik bankba mennyi mert azt is revoluteon szoktam attolni mert ott havi 1 ingyenes. A topup meg mostmar ingyenes.


Sztem minden bank csak arra jo hogy megjojjon a fizud valahova, osztan meg atutald tozsdere valahogy es bitcoinra valtsd.

2020. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

En meglehetosen tudatos vagyok penzugyek teren, voltam harom banknal is, Erste, Cib es vegul Otp.

Nekem premium ugyfelkent (barmennyire is vicces, hogy mennyire alacsony jovedelemnel huzzak meg ennek a hatarat) az Otp adta a legjobb szolgaltatast elfogadhato aron. Talan picit dragabb, mint mas bank, de nekem ennyit meger a csomagjuk, elsokent volt Apple pay, jo okostelefonos app, jo netbank, korrekt rendelkezesreallassal, ha van extra igenyem, arra is gyorsan reagalnak.

(Cib-nel volt olyan, hogy fel evnel regebbi archiv szamlakivonatot kereken 4 honap alatt sikerult eloasni a rendszerukbol, majdnem kicsusztam az adobevallasi idobol, pedig januarban kertem oket.)


Hitelkeretet nem igenylek, ha meg valaki elfogad/felhasznal olyan hitelkeretet, amit nem tud visszafizetni/nem letszukseglet, az nem a bank hibaja.

Amikor vettem fel hitelt (inkabb befektetesi celok miatt), akkor volt, hogy mellettuk dontottem, volt, hogy pl. Erste, amelyik epp megfelel a celnak.


Mondjuk cserebe a MagnetBank visszadobta a hiteligenylesemet azzal, hogy “szerintuk nincs ra szuksegem”. A hitelosszeggel vetekedo nagysagu netto fizetesem van, es annak sokszorosa a megtakaritasom+ingatlanvagyon, szoval a visszafizethetoseg nem lett volna kerdeses. De a Magnetbank makacskodott, hogy nem erinti, szerinte az ingatlan is tul jo allapotban van, nem ertik a felujitas indokat. Hat igy jartak, nem penzugyi tanacsot kertem toluk, mentem OTP-hez, 5 nap alatt megvolt, fel evre ra (ahogy megvalosult a cel, amiert akartam) kinullaztam kamatostul, dijastul.


De pl. hitel vegtorlesztesenel elegge nehezkesek az OTP-nel, szemelyesen be kell menni, aztan bemegy a kozpontba a keres, hogy adott napon mennyi lesz a tartozasom. Ez mas LTP—nel (mondjuk Fundamenta) annyi volt, hogy betelefonaltam, megmondtam, hogy ma utalnek, megmondtak, hogy X forint lesz es elutaltam es kesz is. OTP-nel meg egy het...


De ettol fuggetlenul nem rossz, igenye valogatja, meg kell nezni mennyi penzed van, hogy hasznalod, ahhoz kalkulalni es ahhoz nezni koltsegeket.

Ha valami ingyen van, de rossz, azzal sem vagy beljebb.

2020. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van kártyám az OTP-nél és az Erste-nél. Feleségemnek az OTP-nél és a Raiffeisen-nél. Biztos van másik 1000 lehetőség, de ebből a 3-bòl az OTP a legolcsóbb. És számomra az, hogy OTP az megbízhatò. Az, hogy kutyafülexx Bank, az már kevésbé...
2020. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
73%

Azért az túlzás, hogy mindeni az OTP-t választja, ismerősi körben nagyon sokan vannak más bankoknál. Én egy éve nyitottam számlát az OTP-nél, akikor betöltöttem a 18-at. Tény, hogy a kérdés szempontjából úgy tűnik, hogy irreleváns az én példám, mert nekem nem kell fizetni a számláért és a kártyáért, de azért utánajártam egynek s másnak a számlanyitásom előtt. Ezelőtt is volt számlám a Takaréknál, de a kedvezőtlen szolgáltatások hiánya miatt nem akartam ott igényelni kártyát. Mindenképpen olyan bankot kerestem, ahol elérhető az Apple Pay, mert nekem fontos kritérium a mobilfizetés. Ha jól emlékszem, akkor még csak néhány bank támogatta ezt, és még most sem mindegyik. Normális mobil applikáció is fontos volt a számomra, mondjuk ebben nem állnak rosszul a bankok, de azért vannak silány netbankok (pl.: Takarékbank appja, ami gyakorlatilag egy nem is alkalmazás, hanem egy böngésző, bejelentkezni is SMS-el lehet, mobiltoken vagy biometrikus azonosítás nincs). Továbbá a befizetős ATM-ek is nagy szerepet játszanak nálam, ez is csak néhány banknál van, lakóhelyem környékén mindössze 3 banknak van ilyen ketyeréje. Végső soron ezen okok miatt választottam az OTP-t (nem azért, mert ingyenes a diákszámla, ami máshol is az), mert az én igényeimnek ez a bank felel meg a legjobban. És én azt is megértem, hogy nem mindenkinek ugyanaz a jó. Általánosságban elmondható, hogy az OTP az újdonságok bevezetésében az elsők között van (ApplePay például náluk volt először), ami nekem nagyon fontos, a digitális megoldások nekem fontosabbak, mint a kondíciók (nyilván ésszerű határokon belül). Az OTP-vel így lassan egy év alatt semmi gondom nem volt, ügyfélszolgálat segítőkész. Egyszer kellett chargeback-et igénybe vennem, mert a webáruház nem szállított, 2 nap alatt visszatérítették a pénzem. Tehát nekem csak pozitív tapasztalatom van az OTP-vel. Nyilván megnéztem, mennyit kell majd fizetnem, ha már nem jár a Junior csomag, szerintem jó árban van a Smart számlacsomag is MasterCard Online kártyával.

A hitelekre nem tudok reflektálni, nincsen hitellel kapocslatos tapasztalatom.

2020. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Tény, hogy az OTP nagyon drága, de ki lehet jó ajánlatokat fogni. A Smart számlacsomag például egy elég jó ajánlat. Ha legalább minimálbér érkezik a számládra, akkor ingyenes a számlavezetés. Utalásnál nincs díjminimum, ráadásul a díj online utalás esetén 0.2% (alacsonyabb még a Gránit Bank Sztár számlájánál is). A bank előnyei, hogy úton-útfélen van egy befizetős ATM, valamint a netbank / mobilbank is eléggé jó.


Hátrány, hogy a fióki ügyintézés eléggé lassú, a telefonos ügyfélszolgálat sem túl jó, valamint a többi számlacsomag méregdrága. Szerencse, hogy a számlanyitáson kívül kb. 2x kellett bemennem a bankfiókba.


Van a Gránit Banknál is számlám. Nagyon elégedett vagyok az alacsony díjakkal és a VideóBank-kal, de a netbank nem túl jó. A mobil APP viszont nem rossz. De a legnagyobb problémám mégis az, hogy pénzt befizetni kizárólag a Lechner Ödön fasori (központi) fiókjukban lehet. Ha a WestEnd fiókban lehetne, még annak is örülnék, de sajnos nem lehet. A befizetés miatt nekem leginkább az OTP és a K&H jöhet szóba.

2020. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az ingyenes számlavezetés miatt választottam az OTP-t. (Smart számlacsomag)
2020. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!