Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel intézés közben munkahely...

Hitel intézés közben munkahely váltás?

Figyelt kérdés
Lakáshitelem ügyintézését elindítottam, viszont úgy néz ki, hogy egy új munkáltatóm lesz, nagyobb fizetéssel. Szerintetek ez fog jelenteni bármi problémát, ha már elindítottam a hitelem? Sajnos nekem is nagyon hirtelen jött ez az egész, aminek örülök is, csak félek, hogy emiatt most nem fog sikerülni a hitel.
2020. jún. 29. 14:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
én ehhez nem értek, meg külföldön dolgozom, itt normálisabban mennek a dolgok, de értetlenül állok a helyzet logikátlansága előtt, hogy ugyan miért veszítené el a hitelt a kérdező...nagyon furcsa.
2020. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is teljes mértékben logikátlan az egész..
2020. jún. 29. 21:47
 13/13 anonim ***** válasza:

#11: Nem logikátlan. Utólag derült ki, hogy jogutódlás. A bank azért adja a hitelt, mert a hitelesnek van stabil munkaviszonya és jövedelme. Azt feltételezi, hogy ha a múltban folyamatosan x jövedelmet szedett össze ugyanazon a helyen, akkor a jövőben is fenn tudja tartani ezt a munkahelyet és jövedelmet így nagyobb biztonsággal számíthat a bank arra, hogy fizetni fog a hiteles. Ebben semmi ördögtőlvaló nincs. Ha az illető új munkahelyre kerül, akkor jogosan merülhetnek fel kétségek, hogy vajon a próbaidőt kitölti-e egyáltalán és fogja-e tudni finanszírozni majd a hitelt.

Kérdező,

Azt kár volt kihagyni, hogy jogutódlás van. Akkor gondolom nincs próbaidő, csak egy munkaszerződés módosítás az új cégnévvel. De rá kellene kérdezni a banknál. Ahogy írták és én is írtam. Ha eltitkolod, bonthatja a szerződést a bank és követelheti vissza a teljes összeget. Aláírtad, hogy 8/15 vagy akárhány napon belül jelzed ha bármi változás beáll a feltételekben.

2020. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!