Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel intézés közben munkahely...

Hitel intézés közben munkahely váltás?

Figyelt kérdés
Lakáshitelem ügyintézését elindítottam, viszont úgy néz ki, hogy egy új munkáltatóm lesz, nagyobb fizetéssel. Szerintetek ez fog jelenteni bármi problémát, ha már elindítottam a hitelem? Sajnos nekem is nagyon hirtelen jött ez az egész, aminek örülök is, csak félek, hogy emiatt most nem fog sikerülni a hitel.
2020. jún. 29. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Mivel jövedelemigazolás kell, így a hitel bukta
2020. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Milyen jövedelemigazolás? Ezt kérlek kifejtenéd?
2020. jún. 29. 14:27
 3/13 A kérdező kommentje:
A munkáltatói jödelemigazolásra gondolsz? Én azt már beadtam, ahol rendesen le van igazolva az elmúlt 3 havi fizetésem, nem vagyok ott se próaidő alatt se felmondási idő alatt.
2020. jún. 29. 14:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár konkrét gyakorlati tapasztalatom ezzel az esettel nincsen, én is úgy gondolom hogy elveszted a hitelt (természetesen akkor, ha bevallod a banknak a munkahelyváltást, ...), miután a hitel feltétele a legtöbb helyen a min. 6 hónapja meglévő bejelentett munkahely, és hogy az ember nem a próbaidejét tölti, nem áll felmondás alatt. Ezeknek sehogyse tudsz megfelelni, ha munkahelyet váltasz.
2020. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ha már leadtam minden papírt, a munkáltatói igazolással együtt, amelyben határozatlan idejű szerződésem van, illetve nem állok felmondási idő alatt, úgy hogyan tudhatná meg a bank, hogy közben munkahelyet fogok váltani?
2020. jún. 29. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a szerződésben amit kötöttél a bankkal valahol bizonyosan lenyilatkoztattak arról hogy ha "a bejelentett adatokban bármilyen változás keletkezik" akkor arról köteles vagy őket értesíteni, másrészt pedig a jövedelmedet gondolom hozzájuk kell utalnod amiből kristály tisztán látszani fog hogy más a munkáltató, mint amit leadtál.
2020. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A jövedelmem másik bankhoz érkezik, illetve nagy valószínűséggel míg a következő fizetésem érkezik, addig a hitel le is lesz zongorázva.
2020. jún. 29. 14:42
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

#4 és #6-ban tökéletesen kifejtették amit írtam.

A munkaviszony, amire alapozva kapnád a hitelt megszűnik, innentől bukta az egész.

Persze, megpróbálhatod eltitkolni. A bank meg majd követelheti, hogy szerződésszegés miatt érvénytelenítsék a hitelszerződést és egy összegben fizesd vissza "azonnal" a hitelt plusz egyéb költségeket.


#1

2020. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem mondod meg a melóhely váltást, és kiderül, márpedig kiderül, akkor a pénzintézet automatikusan felbontja a szerződést!
2020. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem, mint kiderült munkáltatói jogutódlással lesz, amivel úgy gondolom nem kell hogy probléma legyen, mivel a munkaviszonyom attól kezdve lesz számítva.

De egyébként csak kiváncsiságból, hogyen derülne ki, hogy más a munkáltatóm? Amint folyósítják a kölcsön összegét, és nekem utána megkérdezik az első fizetésem az új munkavállalómtól, egy másik banknál lévő számlára, úgy hogya tudhatnák meg?

2020. jún. 29. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!