Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért éri meg a banknak az,...

Miért éri meg a banknak az, ha hitelkártyám van?

Figyelt kérdés

Folyamatosan próbál a bankom minden alkalommal hitelkártyára rábeszélni amikor bent járok valamilyen ügyintézésen.

Nem vagyok kategorikusan ellene, mert ha tényleg úgy működik ahogy mondják az frankó, viszont nem értem akkor nekik ebben hol a buli?


Az ügyintéző elmondása szerint ha a havi költéseim a zárónap előtt minden hónapban kiegyenlítem, akkor nincs rajta kamat, nem kerül semmibe (a kártya sem, mert prémium ügyfél vagyok) és még a havi maximum 5000Ft jóváírást is megkapom, vagy kevesebbet, a költéseim függvényében.

Én hiszem azt, hogy értem a hitelkártya működését, de nem látom ebben azt az oldalt, miért éri meg ez bárkinek is rajtam kívül? Vagy arra apellál a bank, hogy a hitelkeret tudatában az ember úgyis túlköltekezik? Egyedül ezt tartom reális opciónak arra vonatkozóan, hogy ők hasznot lássanak abból, hogy én használom a kártyát.


Ez miért éri meg a banknak vagy a kártyakibocsátó cégnek?



2020. jún. 12. 02:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Reggel írtam, de elfelejtettem rányomni az elküldésre, közben beírtad, hogy 1 hónapról van szó.


kedves válaszadó a hozzád hasonlók miatt éri meg a banknak a hitelkártya, aki százalékot sem tud számolni az büszke lesz magára, hogy milyen jó hitele van :)

3500/50000*12*100 = 84%-os kamat és részben igazat adok neked tényleg közelében sincs a 40%-nak, de mikor betippelted a kb. 20%-ot rossz irányba indultál meg!

2020. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

8:

Éves kamatról van szó.

2020. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az a 3500 forint nem kamat, hanem késedelmi díj! Az éves kamat cirka 40%!
2020. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Siman csak felreertettuk egymast. Vagyis en a kerdezot. En eleve nem is hitelkartyara gondoltam, hanem A hitelre. Es nem eves kamatra.


Nyilvan az osszes potkoltseg ami amiatt volt hogy minuszban volt a szamlam ho vegen osszesen valoban kb 80%nyi dijat/kamatot jelentett a hitelkerethez kepest. De mint mondtam en haviban gondolkodtam. Tevedtem



Egyebkent az a fellengzos szoveg hogy nem tudok szazalekot számolni, vicces. Ha valamiben jo vagyok az a fejszamolas es az alapmuveletek. 10 jegyu szamok gyoket szoktam fejben szamolgatni. (persze ez nem erdem) Nem kell magas lovon ulni, mindenki tévedhet.

2020. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Akkor ha jól értettem ténylegesen ez a buli banknak benne, hogy majd megcsúszom vele.

Mondjuk ezt nehezen tartom elképzelhetőnek és ők sem tudom miért bazíroznak erre, mivel 3 havonta mászkálok be előtörleszteni 1,5 - 2milliós nagyságban a 3 éve felvett 16 milliós lakáshitelem, szóval láthatják, hogy nem az a fajta vagyok aki nem kap zsigeri feszültséget attól ha tartozik valakinek. :D Nem is véletlenül nem fogadtam el soha az ajánlataikat, de most már annyi kedvezményt ajánlottak, hogy komolyan elgondolkodtam, HA valóban nincs kamat a használt pénzre akkor, amikor havonta kiegyenlítem.

2020. jún. 12. 16:33
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!