Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért éri meg a banknak az,...

Miért éri meg a banknak az, ha hitelkártyám van?

Figyelt kérdés

Folyamatosan próbál a bankom minden alkalommal hitelkártyára rábeszélni amikor bent járok valamilyen ügyintézésen.

Nem vagyok kategorikusan ellene, mert ha tényleg úgy működik ahogy mondják az frankó, viszont nem értem akkor nekik ebben hol a buli?


Az ügyintéző elmondása szerint ha a havi költéseim a zárónap előtt minden hónapban kiegyenlítem, akkor nincs rajta kamat, nem kerül semmibe (a kártya sem, mert prémium ügyfél vagyok) és még a havi maximum 5000Ft jóváírást is megkapom, vagy kevesebbet, a költéseim függvényében.

Én hiszem azt, hogy értem a hitelkártya működését, de nem látom ebben azt az oldalt, miért éri meg ez bárkinek is rajtam kívül? Vagy arra apellál a bank, hogy a hitelkeret tudatában az ember úgyis túlköltekezik? Egyedül ezt tartom reális opciónak arra vonatkozóan, hogy ők hasznot lássanak abból, hogy én használom a kártyát.


Ez miért éri meg a banknak vagy a kártyakibocsátó cégnek?



2020. jún. 12. 02:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

"Az ügyintéző elmondása szerint ha a havi költéseim a zárónap előtt minden hónapban kiegyenlítem, akkor nincs rajta kamat."


Pontosan ezért éri meg a banknak, mert az ügyfelek 90%-a nem így használja a kártyáját.

2020. jún. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert egy idő után nem fogod kiegyenlíteni
2020. jún. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így alakították ki a hitelkártya konstrukcióját, hogy ezt gondold. A banknak az benne a biznisz, hogy a fizetésed négyszeresét adja hitelkeretként, ez pedig túlköltekezésre csábít. De ha ez nem lenne elég, akkor garantáltan eljön az a pillanat, amikor valamiért nem tudod időben visszatörleszteni. Lerobbant az autód, táppénzre mentél vagy csak több pénz ment el a nyaraláson, mint tervezted. Onnantól pedig kőkemény 40 százalékon ketyeg a kamat, a bank pedig pontosan tudja, hogy nem fogsz tudni kimászni belőle, hiszen jóval nagyobb a hitelkeret, mint a fizetésed.
2020. jún. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kapo1588 ***** válasza:
95%
Adott ügyféltől függ. Ha neked megfelelő az önuralmad és normálisan használnod akkor tényleg nyersz rajta. 10 hitelkártya tulajdonosbol max kettő ilyen. A maradék 8-tól szedi be a bank a kamattal azt amit a 2 ügyfelen bukik, meg termel pluszba profitot. Nem véletlen hogy 25-40% a kamat ha nem töltöd vissza időben
2020. jún. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyen 25 40 %os kamat nincs. El ne hidd kerdező.


Nekem 50k volt a hitelkeretem es sokszor voltam - 50k egyenlegen. Kb 3500 ft volt a kamata. Ez melyik univezumban 40%?

2020. jún. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Havi 3500?
2020. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy bizonyos százaléka az ügyfeleknek valamikor hibázni fog, és nem egyenlíti ki hó végére. Persze addig sem jár kimondottan rosszul a bank, hiszen mikor vásárolsz, a bolt fizet a banknak a tranzakció után.
2020. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Igy van. 3500ft korul volt. Otp.


Ugye lementem - 50000ig. Honapfordulo. Jon az sms, az uj egyenleg - - 53500koruli osszeg. Jott a fizetes es pluszba ment. Aztan megint lement - 50ig mert levettem a max penzt. Igy ment ez honapokon keresztül, majd meguntam es kinullaztam.


Ha nagyon nem hiszitek el, mutathatok sms bizonylatot vagy bablnkszamla bizonylatot.



Szoval a bunteto kamat a kozeleben sem volt 40%nak,de meg a 20nak se.

2020. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem az éri meg neki, ha te tényleg tudatosan és jól használod. A bank arra vár, hogy hibázz és ezt sokan meg is teszik. Csak két napot csúsznak, elment nyaralni, elfelejtette, nem ott járt az esze, stb. Onnantól kezdve pedig sokszorosan visszafizeti azt a kedvezményt, amit előtte kapott.

A legtöbb konstrukcióban már csoportos beszedési lehetőség is van, kiküszöbölvén, hogy elfelejtsd visszatölteni az egyenleged. Nyilván már nem tudsz fogást találni, hogy miért nem kell neked a hitelkártya... Még ott is beüthet, hogy nincs annyi pénz a számládon, elfelejtetted, hogy aznap fogják megterhelni, stb.

Az ember húsába maróan beszélnek mekkora barom vagy, hogy neked nem kell a hitelkártyájuk (a repülőtérieket kifejezetten utálom) és nem tudsz már mit mondani miért nem kell, csak erőszakosan válaszolni, hogy NEM ÉS KÉSZ.

A legtöbb pénzügyi szakember azt mondja, hogy az első lépés a totális eladósodáshoz vezető úton az, ha az ember hitelkártyát igényel. Persze nyilván tisztelet a kivételnek, de az itthoni pénzügyi kultúra alapján sajnos tényleg.

Én pénzügyi szempontból kifejezetten tudatosnak tartom magam, de nekem sincs és nem is lesz hitelkártyám. Én azt gondolom minimális összegeket lehet ezen megspórolni. Nem éri meg a macerát, mert csak egyszer kell hibáznod... Egyébként meg mindenki éljen úgy, hogy addig nyújtózkodik, amíg a takarója ér.

2020. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
3500Ft kamat, ezek szerint neked 2 hónapba telt visszafizetni az 50 000Ft-ot :)
2020. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!