Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SÜRGŐS! Melyik diák bankkártyá...

SÜRGŐS! Melyik diák bankkártyát érdemes választani?

Figyelt kérdés
Nekem van most OTP Junior, de a többiektől nagyon sok rosszat hallottam róla, hogy például nem volt x ideig pénzmozgás és az ingyenes kártyára mégis jött 2000 forintos használati díj, stb. Most kaptam az egyetemről tájékoztatót, az Erste bank reklámozza a szemeszter nevű kártyáját. Esetleg érdemes erre váltani? Vagy valami ötlet? Egyébként ingyenes az OTP-nél a kártya megszüntetése?
2010. júl. 30. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nézd meg, milyen volt a kártyaforgalmad az elmúlt mondjuk fél évben. Van bármi okod váltani? (a "mások azt mondják..." nem ok)

Nekem is otp van, semmi bajom vele.

Aztán meg tessék felmenni a bankok honlapjára és olvasd el, hol milyen költségekkel és szolgáltatásokkal jár a diákszámla. Válaszd ki a számodra legelőnyosebbet.

Például én többek között azért is ragaszkodom az otphez, mert minden sarkon van egy automatájuk és az én életvitelemnél ez fontos (sokat utazom, sokat költök, de nem szeretek sok pénzt magamnál tartani). Azt neked kell tudnod, hogy számodra mi fontos. Szerintem még a nyáron szánj rá egy-két napot és ne csak a diákszámlákról, hanem úgy általában a bankokról és tevékenységükről tájékozódj, értsd meg, mi miért van, milyen lehetőségeid vannak, később ezen az információn milliókat nyerhetsz vagy bukhatsz!

2010. júl. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Eddig nem nagyon volt rajta pénzmozgás, mert utolsó évben csináltattam és helyben jártam suliba, de mostantól olyan havi 30-40 ezer biztos mozogna rajta. Hol kisebb, hol nagyobb címletekben, de a befizetések nagy részét így csinálnám.


OTP:

* A Junior számlának nincs számlavezetési díja, így a számla nem jelent anyagi megterhelést, mindemellett teljes körű banki szolgáltatást nyújt.

* A Junior számlához kapcsolódó Junior kártyának 2007. november 19-től nyitott Junior Számlacsomag esetén nincs éves díja. Az ATM és POS készpénzfelvétel költségei kedvezőbbek, mint a felnőttek folyószámláin. A kártyával kényelmesen, biztonságosan és díjmentesen vásárolhatsz számos kereskedelmi elfogadóhelyen. Sőt, ha Junior kártyáddal fizetsz vagy felmutatod a Junior Klub elfogadóhelyein, százalékokban mérhető kedvezményekben részesülsz!

* A Junior számla a megtakarítások kezelésére is használható a Számodra kialakított alacsonyabb lekötési minimum összegek mellett.

* A Junior számlához kedvezményes OTPdirekt szolgáltatások is kapcsolódnak.



Erste:

* Havidíjmentes számlavezetést biztosítunk számodra.

* Visa Electron vagy Maestro főkártyádnak nincs kibocsátási és éves kártyadíja, továbbá az SMS KártyaŐr szolgáltatást is díjmentesen biztosítjuk mellé, melynek köszönhetően azonnali tájékoztatást kapsz minden kártyás tranzakciódról!

* Havonta az első bankkártyás készpénzfelvételt díjmentesen végezheted az Erste Bank bármely bankjegykiadó automatájából.*

* Havidíjmentes NetBank és TeleBank szolgáltatásunk segítségével a világ bármely pontjáról, a nap 24 órájában elérheted bankszámládat.

* SMS-szolgáltatásunk igénybevételével teljes biztonságban érezheted magad, valamint azonnal értesülhetsz arról, ha a számládra ösztöndíj vagy zsebpénz érkezik.

* Bankkártyáddal – amelyhez társkártya is kapcsolódhat – Magyarországon több mint 400 Erste ATM-ből vehetsz fel készpénzt kedvezményes készpénzfelvételi díjjal, de Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban, Horvátországban, Szerbiában és Romániában járva is a belföldi Erste ATM készpénzfelvételi díjak mellett használhatod az Erste Csoport bankjegykiadó automatáit.

* Országszerte több mint 200 bankfiókban állunk rendelkezésedre, amennyiben személyes tanácsadásra van szükséged, de természetesen lehetőséget biztosítunk arra is, hogy pénzügyeidet interneten keresztül, a bankfiók felkeresése nélkül intézd.

* Bankunknál vezetett számlád mellé gyors ügyintézéssel, államilag támogatott Diákhitelt is igénybe vehetsz.


Azt nem tudom, hogyha Erste-s kártyát csináltatok, akkor hol tudok pénzt felvenni. Mert én szinte csak OTP-s bankautomatákról tudok. :/ Most az Erste szemeszter jobbnak tűnik, szerintem kedvezőbb, de gyorsan kellene döntenem. Szerintetek?

2010. júl. 31. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!