Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasítanak el egy...

Miért utasítanak el egy hitelkérelmet, ha simán tudnám fizetni?

Figyelt kérdés

5 éves személyi hitelt akartam felvenni egy hitelközvetítő útján. Minden havi költségemet levonva kétszer annyi pénzem marad, mint amennyi ennek a törlesztője lenne. Jelenleg van még 3 másik futó hitelem, mindegyiket rendesen fizetem, soha semmilyen hitellel nem késtem még életemben.

Egyből visszadobták, magyarázat nélkül.

Nem értem, hogy rajtam miért nem akarnak pénzt keresni, ha olyan embereknek is adnak hitelt, akiknél már messziről nézve is megvan a veszélye, hogy a második hónapban máris fizetésképtelenek.


2020. ápr. 24. 11:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. kár - bőven ezek fölött van a jövedelmem. talán a túl sok hitel zavarta őket, bár nem tudom egy makultátlan hitelmúlttal ez miért jelent feltétlenül kockázatot, azt értem hogy néz ki, de sajnos nem én döntök.
2020. ápr. 24. 17:49
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem ezt az 5,9%-os THM-es kölcsönt mondod? Mert ahogy hallom (és tapasztalom), kb. az ég adta egy világon senkinek nem adnak ilyen hitelt. Egy banknak ez a kamat olyan szinten aprópénz, hogy nem is kínlódnak vele - ez legalábbis az én elméletem, mert akármelyik ismerősöm akart most felvenni hitelt, azonnal vissza is dobták. Mint ahogyan az én igénylésemet is, úgy, hogy nincs másik hitelem, ráadásul még fél milla se lett volna az igénylésem.
2020. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha valóban jó a jövedelmed, azt még megpróbálhatod, hogy az összes hiteledet összevonatod és kérsz ráfolyósítást, úgy talán megkaphatod a vágyott összeget, de próbálkozhatsz így hitelkiváltással több bankban is.
2020. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!