Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasítanak el egy...

Miért utasítanak el egy hitelkérelmet, ha simán tudnám fizetni?

Figyelt kérdés

5 éves személyi hitelt akartam felvenni egy hitelközvetítő útján. Minden havi költségemet levonva kétszer annyi pénzem marad, mint amennyi ennek a törlesztője lenne. Jelenleg van még 3 másik futó hitelem, mindegyiket rendesen fizetem, soha semmilyen hitellel nem késtem még életemben.

Egyből visszadobták, magyarázat nélkül.

Nem értem, hogy rajtam miért nem akarnak pénzt keresni, ha olyan embereknek is adnak hitelt, akiknél már messziről nézve is megvan a veszélye, hogy a második hónapban máris fizetésképtelenek.


2020. ápr. 24. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert a fizetésed (ami bejelentett, a fekete nem számít) maximum 50%-a terhelhető. A másik 3 hitellel együtt ezt jó eséllyel túlléped.
2020. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
99%, hogy amiatt, amit az Első írt.
2020. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is ez lehet az oka.
2020. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de 44,9% százaléka terhelődik, a teljes jövedelmem bejelentett. vagy ha már az 50% megközelítése is gond, akkor miért 50% a határ?
2020. ápr. 24. 12:51
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Már most 44,9% terhelődik? Akkor az új hitellel együtt már átlépi az 50%-ot. E tekintetben kockázatosnak ítélt meg a bank és nem ad hitelt, a te érdekedben. Másik banknál még próbálkozhatsz.
2020. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hülyén fogalmaztam, ezzel az újjal lenne összesen 44,9%.

próbálkozom...

2020. ápr. 24. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Az 50% (illetve 400000 Ft jövedelem felett 60%) egyrészt csak "hard limit", vagyis e fölé akkor sem mehet a bank, ha akar, mert jogszabályban rögzített érték, de nyugodtan mondhat kevesebbet is. Másrészt ez csak egy szükséges feltétel, de más szempontokat is figyelembe vesznek.


Nem különösebben kirívó, hogy 40% fölött már elutasítják a hitelkérelmet. Most a korona miatti válság is sokat számít, a bankok még óvatosabban hiteleznek.

2020. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az MNB megengedi a jövedelem tehelhetőségét hitelekkel 50%-ig, nem jelenti azt, hogy a bankok is elmennek eddig a határértékig, sőt! Manapság a jelzálog nélküli hiteleknél jellemzőbb a 30-35%-os terhelhetőség. Eleve van már 3 hiteled, ez önmagában is azt mutatja a banknak, hogy kockázatos ügyfél vagy, mert túl sok hitelt veszel fel. (egy másik hitelközvetítő)
2020. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
mert hivatalosan 40%-a határ. Nem 50%.
2020. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
15.04-es, rosszul tudod a szabályt, hivatalosan akinek 500E Ft alatt van a jövedelme, 50% a JTM korlát, akinek ez fölött, annak 60%, de ez csak egy küszöbérték, ami annyit jelent, hogy efőlé semmilyen esetben nem mehetnek a bankok, alatta viszont bármilyen mértékben lehetnek szigorúak. A belső hitelezési szabályok alapján az is számít, mekkora az a jövedelem, mert nem mindegy, hogy pl 150E, vagy 450E Ft-os jövedelmet lehet terhelni.
2020. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!