Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az anyám hiteleket halmozot...

Ha az anyám hiteleket halmozott fel és már végrehajtási stádiumban van és vele történne valami, akkor nekem kell-e kifizetni a tartozást?

Figyelt kérdés
Több banknál is hitelt vett fel, amiket már régóta nem fizet, és ezeket titkolta.Közben munkanélküli lett és kiborult a bili.Én nem élek vele egy háztartásban, és ha esetleg ő meghal a hiteleit behajthatják-e rajtam annak ellenére, hogy külön családom van?
2010. júl. 26. 20:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utánanéztem jogi fórumon köszi a válaszokat:

Ptk. 679. § (1) Az örökös a hagyatéki tartozásokért a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezőknek. Amennyiben a követelés érvényesítésekor a hagyaték tárgyai vagy hasznai nincsenek az örökös birtokában, annyiban az örökös öröksége erejéig egyéb vagyonával is felel.

(2) Azokat a vagyontárgyakat azonban, amelyek nem kerültek az örökös birtokába, továbbá azokat a követeléseket és egyéb jogokat, amelyek nem voltak érvényesíthetők, valamint az átvett vagyontárgyak meg nem levő hasznait csak annyiban lehet az örökös felelőssége megállapításánál számításba venni, amennyiben az örökös ezektől neki felróható okból esett el.


Tovább: [link]

2010. júl. 26. 21:28
 12/14 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok okos tanácsot adni,csak annyit mondhatok,ugyan abban a helyzetben vagyok,amiben te,csak nekem annyiból rosszabb,hogy saját lakásom nincs.Anyám titokban felhalmozott egy csómó kölcsönt ,esztelenül költekezett a vásárlói hitelkártyáról,most meg nem tudja a hitel kamatokat fizetni...Már eléggé idős,rettegek,hogy rám hagy egy csomó adósságot,fogalmam sincs,miből fizetném ki,kilátástalan helyzetet teremtett számomra,egy nyugodt percem nincs a felelőtlensége és önfejűsége miatt.Tudom,nem sok vigasz,de nem vagy egyedül a helyzeteddel.
2010. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, tudsz olvasni? Írták már itt néhányan, hogy le lehet mondani az örökségről. Ekkor nem örökölsz semmit utána, de adósságot se. Emiatt kár rettegni.
2010. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mondj le az örökségröl!! Ezzel el van intézve a dolog.
2010. júl. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!