Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ellopják a kártya adataimat...

Ha ellopják a kártya adataimat, azzal ugye tudnak neten vásárolni. Na de hogyan, ha SMS-t kapok a vásárlásról és pl. a kiszállításba be tudok avatkozni, ha szólok a cégnek, vagy ha tudom hova kérik?

Figyelt kérdés
Szóval igazából mit tudka cisnálni? Feltöltik a telefonjukat (de abból is kiderül kinek ment a pénz), esetleg valami netflix előfizetést?

2020. márc. 31. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Csillió hely létezik a neten ahol lehet bankkártyás fizetést használni.
2020. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első: ott van a kérdésben is: sms-ben kapott megerősítő kódot kell megadni, anélkül nem megy végbe a vásárlás!

Ez pedig már mindenhol ott van, kis összegnél is, így a telefonod nélkül nem tudnak pénzt költeni a kártyádról.

Pontosan az ilyen visszaélések miatt lett bevezetve a kétfaktoros hitelesítés, nagyon helyesen.

2020. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ha tegyük fel valahol nincs SMS megerősítés. Akkor is megrendel egy telefont mondjuk, és valami Boxba (vagy hogy hívják, ilyen angy szekrény és fakkokba rakják a cuccokat) kéri az árut, ahol ki tudja venni személyes kontakt és lakcím megadás nélkül. Na de akkor is kapok SMS-t, hogy MediaMarktnak utaltam pénzt. SZólok a Media Martnak, hogy nem én votlam és állítság le a rendelést. :D Max azt tudom elképzelni hogy online játékra, vagy valami online előfizetést tud megoldani. De ott se sokáig, mert letiltatom a kártyát.
2020. márc. 31. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem te kapsz SMS-t, mert a rendelésnél nyilvánvalóan nem a te telefonszámodat fogják megadni.
2020. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kétfaktoros azonosítás ide, kétfaktoros azonosítás oda, a Microsoft a tárolt kártyaadataimmal két hete is úgy fizettette a kártyámmal az éves Office365 díjat, hogy a kisujjamat sem mozdítottam. A tranzakcióról kaptam az SMS-őrt, teljesen úgy, mintha én használtam volna a kártyát.

Persze, időben tájékoztattak az összegről, a napról, én nem mondtam le az előfizetést; aztán cselekedtek.

Ha egyébként online fizetek – például bankkártya adatok használatával töltöm fel a mobiltelefon egyenlegem – akkor van SMS-ezés, kód.


Viszont, virtuális kártyát használok. Alapon 1 Ft a fizetési határ, napi 1 alkalommal. Ha fizetni akarok, akkor a netbank használatával emelem a limitet, annyira, amennyit fizetni akarok. Egyrészt időzáras, másrészt annak letelte előtt is visszaállíthatom fizetés után 1 Ft-ra. De ha nem állítom is, ha elhasználtam a pénzt, akkor már fújhatja, aki lopni akar.

Ennek a kártyának az adatait az lopja el, aki akarja. Ráadásul egy ősrégi Nokia 1209-es telefonom száma van megadva a banknak, na, abba másszon bele hacker. (A Microsoft azért tudott fizetni vele magának, mert előtte a kellő összegre állítottam be a határt. Ha nem tettem volna, akkor sikertelen kártyahasználatról kaptam volna SMS-t. És akkor valósan nekem kellett volna fizetni a kártyahasználattal, de az bajmolódós; ezért hagyom őket „rabolni”. Nekem egyszerűbb, és még nem fizettek maguknak jogosulatlanul. Igaz, nem is tudnának, legfeljebb naponta 1 Ft-ot.)

Így nem kell kártyaletiltásért fizetnem, elég jelentős összeget. De nincs is ok a tiltásra, mert ilyen alacsony limittel mit tud bárki kezdeni? Évi nem egészen 2-ezer Ft-os kártyadíjért nagyon megéri.

2020. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fizeteshez kell a hpzzarendelt sms, ami a tied! Azt csak te tudod megvaltoztatni.

Anelkul pedig nem tud rendelni semmit sehova.

2020. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden weboldal kéri. Sajnos nem emlékszem már melyik nem kérte, pedig kb két hete lehetett. Meg is lepődtem rendesen.
2020. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak EU-s vásárlásokra van beállítva a kétlépcsős hitelesítés, attól még ebay-ről, vagy aliexpress-ről simán rendelhet bármit. Igaz, hogy név, cím oda is kell, de sokkal nehezebb lesz utánajárni, hogy elkapják az embert, vagy visszakapd a pénzed.
2020. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!