Hol, hogyan tudom (majd) jelezni az OTP-nek, hogy tovább szeretném fizetni a lakáshitelemet?

Figyelt kérdés
Buta módon annak kell kérelmeznie, hogy fizethessen, aki fizetni akar, és nem annak, aki nem fizetne inkább. Mivel hamarosan aktuális a következő részlet, kicsit kapkodnék, hogy jelezzem nekik, én fizetném tovább. (A miérteket inkább ne firtassuk...)
2020. márc. 23. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam, mert mi is ezt tesszük, hogy megírom, postára adom, illetve e-mailben jelzem, hogy erről a kérésemről postai úton adtam fel levelet.
2020. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha a fizetési haladékot nem kívánja fenntartani, a törlesztőrészletei megfizetésére is lehetősége van. Erre vonatkozó részleteket hamarosan honlapunkon közlünk.



Kérjük, egyelőre ne érdeklődjön bankfiókjainkban, illetve telefonos ügyfélszolgálatunkon, mert ügyintézőink a fizetési haladék kapcsán jelenleg nem tudnak Önnek segíteni."


Gondolom, a jogszabályok ismeretének hiánya miatt nem tudnak segíteni - magyarul még ők sem tudnak semmit, hogyan tovább?

2020. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Légy türelmes. Én nem voltam. :D A K&H már közzétette, hogy egy netbankos üzenetben lehet kérni a mentesülést a moratórium alól. :) Egyelőre válasz nem érkezett és semmi nem történt, majd meglátjuk, hogy a következő havit levonják-e.

A bankoknak szerintem érdekük, hogy minél hamarabb feldolgozzák ezt az információt, így biztosan közzéteszik az eljárásrendet, ha kialakították már házon belül.

2020. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


Akit még érdekel a kérdés, a mai naptól az OTP direkt-ben interneten is lehet nyilatkozatot tenni róla, ha tovább akarod fizetni.

2020. márc. 27. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!