Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank milyen jogon kér azért...

A bank milyen jogon kér azért pénzt hogy én leveszem a pénzem?

Figyelt kérdés
150000 ingyen le lehet venni ha azt túllépem akkor fizetni kell na ehhez nekik hogy van joguk? Hiszen az az én pénzem hogy van ehhez joguk hogy pénzt kér azért hogy odaadja?

2020. márc. 19. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Olvass utána a negatív kamar fogalmának, akkor rájössz, hogy ez még nem is igazán problémás. (A negatív kamat azt jelenti, hogy azért, hogy a pénzed a bankban van, TE fizetsz kamatot utána a banknak!)
2020. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Köszönd a kormánynak amiért bevezették a banki adót, amit természetesen mindenki tudott, hogy a bankok át fognak hárítani az ügyfelekre, tehát lényegében az embereket adóztatta meg a kormány. Az adó bevezetése előtt voltak ingyenes számlák meg ingyenes kp felvét. Azóta kell fizetni a 150e feletti kp felvétért és van csak 1-2 ingyenes bankszámla.
2020. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam gondolhattam volna hogy ez is miattuk van.
2020. márc. 19. 19:03
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Tanulni kell róla, és nem puffogni. Tárolják és kezelik a pénzed. Vagy én leparkolhatok ingyen a kocsimmal és telepakolhatom a lakásod a cuccaimmal, és elmehetek érte akámikor, amikor csak akarok, anélkül, hogy szólnék róla? Nyilván nem. Ez egy szolgáltatás, annak minden díjával együtt. Nem kötelező igénybe venni.
2020. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy szolgáltatás, amit igénybe veszel.

Kicsit gondolkozz... az általuk beszedett díjakból és kamatokból tartják fenn a bankot, fizetik az irodák díjait és a dolgozók bérét.

Ebből tartják karban az automatákat, fejlesztik a rendszereiket.

Nem tudom, miért gondolja azt bárki, hogy ez ingyen van.

A bank nem jótékonysági intézmény.

Nem muszáj igénybe venned a szolgáltatásait.

Ha szerződést kötsz velük, akkor annak díja van. Ingyen miért tárolnák a pénzt? Az miért érné meg bárkinek?

Jézus koporsóját sem őriztk ingyen, azt szokták mondani.

Mit szólnál hozzá, ha az egész országban csak egyetlen egy ATM lenne? Mondjuk tőled 200 km-re, és ennyit kéne utaznod, hogy felvedd a fizetésed, mert a városodban bankfiók sem lenne. Ők meg mosnák kezeiket, mondván ők biztosítják a kp-felvételt, nem tehetnek róla, hogy te olyan messze laksz.

komolyan nem hiszem el, hogy egyesek mindent ingyen akarnak.

2020. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

"komolyan nem hiszem el, hogy egyesek mindent ingyen akarnak."

Talán azért, mert a kormány által bevezetett bankadó, majd a tranzakciós adó, majd annak a megemelése előtt ingyenes volt 150e Ft felett is korlátlanul? Persze azt tudjuk, hogy a magyarok nagyon gyorsan felejtenek...

2020. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
tiszta vicc, amiket irtok, ez a nincs ingyen blablabla... 6 eve elek Nemetorszagban, de sose fizettem a szamlavezetesert, keszpenzfelvetelert, a csoportos beszedes is ingyenes. bankkartya dija szinten 0 euro. utalasert se fizetek, pedig belfoldre, kulfoldre is utalok. akkor itt nem fizetik a dolgozokat, itt nincs koltseg, amibol a bank mukodik? de. akkor? es ezt nem az ugyfelre haritjak... mindez csak felfogas kerdese.
2020. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Köszönd meg Vityának. 2011 előtt ingyen volt.
2020. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Jó, akkor felfogás kérdése.

Hibáztass mindenkit.


Egyre válaszolj: ha ennyire fs szolgáltatás, miért veszed igénybe?

Kötelező?? Nem.

Oldd meg akkor bank nélkül.


Ilyenkor elfelejted, hogy kötöttél egy szerződést, és tudtál a költségekről.

Valaki fegyvert tartott a fejedhez?

Netán a bank keresett meg és könyörgött, hogy nyiss egy számlát?

Én nem siránkozok, hogy hú de mocskos drága volt, amit megvettem. Ha szükségem volt rá, és használom, akkor nyilván megérte. Ha meg nem volt rá szükségem, meg tudom oldani az életemet nélküle, akkor nyilván van annyi eszem, hogy nem veszem meg!

Neked miért nincs?

2020. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
A baj csak annyi, hogy a gazember vállalkozókon kívül (4 órára bejelentlek a több zsebbe) minden cég banki átutalással fizeti ki a munkabért. Innentől kezdve ha nincs bankszámlád akkor nincs fizu. Ha van bankszámlád, akkor indul a lehúzás. Fizetned kell mindenért.
2020. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!