Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki és hogyan határozza meg az...

Ki és hogyan határozza meg az euró árát?

Figyelt kérdés
Miért éppen annyi amennyi?
2020. márc. 19. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mint mindennek, ennek is a kereslet-kínálat, ezt pedig a jövőbeli kilátások, mit gondolnak a befektetők, hogyan alakul majd az eurózóna gazdasága, erősödni fog-e vagy sem. És amikor pl. azt gondolják, hogy Magyaro. gazdasága az eurót használó országokénál kisebb mértékben fog erősödni, esetleg gyengülni fog, akkor a forint kevesebbet fog érni, hiszen inkább egy erősebb gazdaságba fektetnek be és eurót vesznek vagy forintot adnak el, mert a magyar gazdaság, a forint gyengülésére számítanak.
2020. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tehát ezt minden bank magának találja ki?
2020. márc. 19. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ezt írta 1es!

A piac szabályozza. Ha senki nem ad el neked eurót 350ert se akkor majd adsz érte 360at. Vagy még többet. Kereslet kínálat, mint ahogy egy részvény esetén. De igazából egy sima zöldség piacon is ugyanez van.

2020. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, csak sajnos még mindig nem értem. Abból indultam ki, hogy én mondjuk a banktól vennék eurót ezért arra gondoltam hogy ő szabja meg az árat. Viszont attól, hogy vennék most eurót tőled 250Ft-ért attól még a tévében nem mondanák be hogy lejebb ment az ára. Tehát ki és hol kereskedik vele ami befolyásolja az árfolyamot? Köszönöm.
2020. márc. 19. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Kereslet-kínálat: a bankok, pénzváltók természetesen annyiért adják és veszik, amennyiért akarják. De ki venne eurót valahol 450Ft-ért, ha máshol meg mondjuk 360-ért vehet?

Nem tudnál venni eurót 250Ft-ért, hiszen ki lenne az a hülye, aki eladna neked annyiért? Akárhova elmegy, eladhatná drágábban. Ha valakitől vennél 250-ért eurót, azt szerintem még a TV is bemondaná :)

Egyébként a tőzsdén kereskedik, a tőzsdei árfolyam alapján határozzák meg a bankok és a pénzváltók - a saját hasznukat rárakva - a vételi és eladási árfolyamot, hiszen nekik is venniük kell, hogy el tudjanak adni, és pk azon, a tőzsdei árfolyamon tudnának venni.

2020. márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyszerüen röhej ami van. A környező országok még lehet hogy nehezebb helyzetben vannak mint mi és mivel euró van náluk legalább amiatt nem kell aggódniuk.
2020. ápr. 2. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!