Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldről fogadok eurót...

Ha külföldről fogadok eurót OTP s bankszámlára akkor az mennyibe fog kerülni nekem?

Figyelt kérdés
Én fizetem az átutalást plusz ugye gondolom az átváltást is ki kell fizetni ez mennyibe kerülne nekem szerinted?

2020. febr. 25. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
A pénz fogadásának nincs díja. Aktuális deviza vételi árfolyamon átváltják forintba és kész.
2020. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
A nemzetközi rendszer használatának díja van, talán 2 euró, ha jól emlékszem. Ezt az utalás indításakor fizethette a feladó, de azt is választhatta, hogy te állod. Utóbbi esetben a pénz jóváírása után vonják le tőled. Ebben az a trükk, hogy ugye a jóváírást alacsonyabb, a levonást magasabb árfolyamon számolják, így többet buksz rajta, hacsak nem eurós számlára kéred az utalást.
2020. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérd Transzferwise utalással: közel 60 ezer ft-ot utaltam így 560 ft-ért. És még gyors is, gyorsabb, mint a banki utalás :-)
2020. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!