Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lehetne adómányt gyűjteni...

Hol lehetne adómányt gyűjteni sajátmagam részére?

Figyelt kérdés
Igazából nem is adómány lenne, 4 és fél millióra lenne szükségem kamat nélküli vissza fizetésre. Van ilyen szervezet ami ilyesmivel foglalkozik? 5 éven belül mindenkinek vissza tudnám fizetni

2020. márc. 10. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Es az miert lenne jo barkinek, hogy egy vadidegennek kamat nelkul odaadja a penzet, amit lehet sose kap vissza? Ilyet rokonoktol lehet max kerni, bar azoknak is jobb nem adni.


Ha penz kell ott vannak a bankok, ha az se ad valakinek, akkor annak egy maganszemelynek plane nem kene adnia.

2020. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
adómány, tehát alapból úgy adnak hogy nem kéne vissza adnom
2020. márc. 11. 00:16
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Rászoruló vagy?
2020. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Az adomány 150 ezer ft felett adóköteles. Amennyiben ennél nagyobb összeget kapsz, adóznod kell belőle.


"4 és fél millióra lenne szükségem ... 5 éven belül mindenkinek vissza tudnám fizetni.


Khmmm... Akkor valami olyan bevételed lenne, amiből havi 100 ezret csak úgy vidáman kifizetnél?


Amúgy meg, ha nem adomány, akkor kamat nélkül biztosan nem fog adni Neked senki ennyi pénzt - főleg nem úgy, hogy még azt sem írod le, mire kellene.

2020. márc. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is adományozhatna valaki 5 milliót csak úgy a két szép szememért🙄
2020. márc. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem a 2 szép szememért kell hanem egy házra kell amit nem szeretnék elveszíteni csak mivel nem csak az enyém így nem kapok rá lakáshitelt
2020. márc. 12. 20:16
 7/11 A kérdező kommentje:
de mindegy nemtudtok segítőkész választ adni csak rosszindulató válaszokat lehet másnak nem ér semmit de nekem nagyon sokat jelent, már mindent megpróbáltam és fogalmam sincs kihez fordulhatnék
2020. márc. 12. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Segítettünk volna, ha nem lett volna olyan abszurd az elképzelésed, bocs☹️
2020. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem abszurd az, csak a mentalitásunk még eléggé ellenséges az ilyen dolgokhoz. tisztelet a kivételnek, de a többség mindig csak elvárja a támogatást, ezért szidják a kormányt is folyamatosan, mert nem intézi el, hogy kánaán legyen. hogy mit tettek ők személyesen ezért, az elfelejtődik, mert kb. semmit.


ez ugyanez. én sem kapnék adományként ekkora összeget, akkor más milyen jogon kér? közben lehet kapnál, csak nem kérsz, mert mekkora szégyen már koldulni...bátor emberek meg nekiállnak koldulni, véletlenül sikeresen, és akkor köpködsz rá, hogy szemét ingyenélő...semmi se jó, tudjuk...:D

2020. máj. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, azért elég fura a nézőpontod: szóval adományként dobjunk össze a kérdezőnek úgy 5 milliót, hogy nem is az övé a ház, amit meg akar menteni.


Ha így gondolod, akkor légyszi utalj már át nekem 1 milliót adományként, mert penészes, salétromos a fürdőszobánk és nincs pénzem megcsináltatni a 47 ezer ft-ból, amennyire leszázalékoltak. Ugye megesik a szíved rajtzam és elutalod azt a pénzt? :-)


Ja, még valami: szoktam adakozni még így is, mert tudom, hogy vannak nálam is szegényebbek - de nem úgy, hogy kéne 4 és fél millió.

Nem érzed kicsit morbidnak az elképzelésedet?

Ráadásul úgy, hogy a kérdező 0 infót adott meg, hogy mire kéne az adomány (az csak később derült ki, hogy egy olyan házra, ami nem az övé).

2020. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!