Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elveszett bankszámlaszámot...

StrawberryRaspberry kérdése:

Elveszett bankszámlaszámot lehet pótólni?

Figyelt kérdés
Helló, lehet hogy előző munkahelyemen hagytam vagy elvesztettem, de nincs meg és nem tudom, hogy azt lehet e újat kérni vagy hasonló. Ja még egy kérdés a rózsaszín kiskönyvemet is szerintem ott hagytam, menjek vissza érte, vagy elküldik majd vagy kapok egy újat valahol? 22l

2020. jan. 16. 19:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
az is ott maradt szerintem..
2020. jan. 16. 23:31
 12/23 A kérdező kommentje:
nem hiszem el hogy senki nem ért meg, a TB és a folyóiratomat az előző munkahelyemen hagytam, kérdésem vissza kell menjek oda és visszaadják egyből vagy elküldik nekem??? ennyire érthetetlen komolyan???
2020. jan. 16. 23:33
 13/23 anonim ***** válasza:

Ne érthetetlen, csak inkább csodálatra méltó, hogy dolgozó ember lévén ennyire nem vagy tisztában dolgokkal.


A bankszámláddal kapcsolatban általában bankszámla szerződést szoktak kérni, hogy tényleg a saját bankszámlaszámodat adod-e meg a béred utalásához. Ha ezt hagytad ott, az nekik nem gond, de jobb, ha inkább nálad van, mivel Téged illet, az a Te iratod és bármikor kellhet.

A TB-kiskönyv ma már lényegtelen, de az sem árt, ha megvan. Ha nincs, akkor az új munkahelyen egy teljesen újat kezdenek meg, amibe az előzmények nem lesznek benne.


Én ajánlom, hogy hívd fel a volt céget, kérd meg őket, hogy nézzék meg, nincs-e a személyi dossziédban a két dolog, és küldjék utánad postán, vagy egy velük egyeztetett időpontban bemész érte és elhozod.


Nem gondolom, hogy utánad küldik, főleg ha személyesen számoltál le tőlük, nem pedig telefonon intézted, és soha többet nem mentél be hozzájuk.

2020. jan. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

" a TB és a folyóiratomat az előző munkahelyemen hagytam,"


Ez valóban fáj... :D


A rózsaszín kiskönyv a TB könyv, a "folyóirat" pedig nagy valószínűséggel a lakossági folyószámla kivonatod, amit a cégnél hagytál és igen, belépéskor kell leadni.


Lehet, hogy utánad küldik, de én erre nem várnék, hanem mindenképpen felhívnám a céget és kérném, hogy küldjék ki a címemre.

2020. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és nem a bankszámla számod veszett el, hanem a kivonat - ettől még a bankszámlád ugyanúgy megvan.

Ha nem emlékszel a bankszámla számodra, és nincs papírod róla, akkor bemész a bankba (ha OTP, akkor OTP-be) és bemutatod a személyit, lakcímkártyát és megmondják a bankszámlaszámodat.

2020. jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

De minek kéne bankszamla kivonat a munkáltatónak?

Adatvédelmi szempontból erősen aggályos. Mégis mi közük lenne hozzá? Nekik csak a szám kellhet.

2020. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
na igen köszi a kivonatot köszi az értelmes válaszokat :D igen a legjobb lesz ha felhivom őket..
2020. jan. 17. 13:58
 18/23 A kérdező kommentje:
és bocsi ha nem vagyok tisztában a dolgokkal mivel ez volt az első munkahelyem talán ez eszetekbe se jutott???
2020. jan. 17. 14:02
 19/23 anonim ***** válasza:

Azt hogy tudom hogy a bankszamlaszamomat nem tudom elhagyni, ahhoz nem kell munkahely :D


Bocsi csak nem ertem hogy hogyan gondolhattad hogy ezt potolni kell, meg ilyen badarsagok...

2020. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
nos ja gondoltam fontos az a papír, igaz ne kérik mindenhol de nem akarom hogy visszaéljenek vele ha tudnak ha nem tudod..tb könyvet meg csak kapok máshol nem? :D
2020. jan. 17. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!