Miért nem adnak a bankok kamatot a lekötött összegekre manapság?
Jól látod nincs szükségük a pénzre.
Van az az elterjedt tévhit, hogy a betétesek pénzét hitelezi ki a bank.
Ez nyilvánvalóan nem igaz, soha senki nem hallott még olyat, hogy XY bement a bankba, és nem kapott hitelt, mert már mindent kihiteleztek.
A bankok is kamatot kapnak az általuk befektetett pénzért (ez a kamat amit ők kapnak a jegybanki alapkamat). Ma a jegybanki alapkamat 0,9%, azaz ennyit kapnak a bankok. Ha ők 3%-ot adnának, akkor veszítenének nem keveset, csődbe is mennének. Régen azért adtak a bankok 5-6%-os kamatot a lekötött betétekre, mert ők is többet kaptak. Pl. 2011-ben 6-7% volt a jegybanki alapkamat, de még 2013-ban is 3-5% között változott.
Ha neked valaki adna 1millió forintot, hogy tessék, használd, de cserébe 1 év múlva 3%-kal többet kér vissza, csak akkor tudnál neki 3%-kal többet adni, ha valamibe befektetnéd ezt az összeget ami több mint 3% fix hozamot ad. Ha nem tudnál ilyet, akkor nem fizetnél kamatot, vagy ha ennek ellenére fizetnél, akkor veszítenél 30ezer Forintot az üzleten.
A bank abból él, hogy hitelez.
Illetve árulnak befektetési termékeket is, amiből ők kockázatmentesen jutalékhoz jutnak. Minden kockázatot az ügyfél visel.
Nem tartozik a profiljukba, hogy forgassák a pénzt kockázatos ügyletekkel.
Amúgy nem tudnának 10%-ot csinálni.
Az amerikai tőzsdeindex hozama évi 9%. Afölé a bank "okos" "szakemberei" se tudnának menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!