Mi az ügymenet ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kacifántos kérdés, kezdem az elején.

Vettünk házat hitelre 15 évvel ezelőtt 20 évre, a szüleim voltak a kezesek a saját házukkal. A hitel visszafizetés rendben megtörténik, soha nem volt semmi baj, de a szüleim folyamatosan rettegtek, hogy mi lesz, ha egyszer majd nem fizetünk. Elviszik a házunkat, fiam, mehetünk a híd alá, ez a szöveg. 9 éve kijöttünk Angliába, az otthoni ház törlesztése így még könnyebb az itteni fizetésekből, vagyis nincs semmi gond, utaljuk a pénz. Közben viszont az otthon maradt tanyánk eladását rábíztuk a szüleimre, átírattuk a nevükre, hogy adják el helyettünk, mert mi nem bírunk hazaugrani minden alkudozó vevőre 2000 km-t, aki közben meggondolja magát. Végül a tanya elkelt és leesett az állam, amikor a szüleim közölték levélben, hogy a vételárhoz semmi közünk, mert az ő nevükön volt a tanya, tehát az övéké volt. Paff. Ugrott 2 millió. Próbáltunk velük beszélni, érvelni, végül ügyvédhez fordultunk, de az ügy elveszett, amikor átírattuk a nevükre a tanyát bután. Ha viszont mostantól nem fizetnénk a ház törlesztőjét, akkor a bank a kezeshez fordulna, és rajtuk kezdené a részleteket követelni. S mivel kábé annyi a hátralevő részlet, mint amennyit elloptak tőlünk, kvittek lennénk. Ilyen esetben milyen sorrendben intézkedik a bank? Felszólító levelet küld nekünk, majd a kezesnek, majd pár havi fenyegetőzés után átadja az ügyet egy végrehajtónak? Ha a szüleim elkezdik fizetni a részleteket, amely 5 év múlva letelik, akkor arra hivatkozva, hogy ők is fizettek bele, nem száll rájuk a tulajdonjog? (A békés megoldásra a remény elszállt, olyan durva levélváltás volt közöttünk. Szerintük én nem jól választottam párt, ezért gyakorlatilag nem tekintenek a fiuknak, ezt írták.)

Mi lenne a megoldás?



2019. szept. 20. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg tőled van miből behajtani addig tőled fogják.

Szerintem inkább törődj bele, hogy ezt a pénzt buktad és szakítsd meg a kapcsolatot. Felesleges egy életre gyűlölködni és ezen izgulni, hogy a jogi harmonizáció mikor éri utol a te speciális esetedet.

A bankot nem fogja érdekelni, hogy te éppen bosszúhadjáraton vagy, neki a pénzed fog csak kelleni.

2019. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem kockáztatnám, hogy a bank hajtsa be a pénzt, teljesen felesleges kockázat szaros kétmillióért.


Fogd fel tanulópénznek.


Amúgy elég lett volna meghatalmazást adni nekik, nem rájuk íratni. De ritka undorító az ilyen szülő. Én az enyémektől százezret kaptam nászajándékba, azt is visszakövetelték, miután hisztiztek egy sort és nem jöttek el az esküvőre. Neked is csak azt tudom mondani: lesznek még rászorulva a szüleid, hogy valaki ápolja meg pelenkázza őket. Majd akkor megoldhatják ebből a pénzből.

2019. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!