Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen helyzetben a babaváró...

Ilyen helyzetben a babaváró hitel?

Figyelt kérdés
A párommal év végén születik meg a gyerekünk. Mindenképpen szeretnénk neki testvért úgy, hogy ne legyen nagy a korkülönbség. A családban mondták, hogy ezt a hitelfajtát érdemes lenne körüljárbi. Van körülbelül 4 millió forintnyi megtakarításunk. E mellé szeretnénk a 10 milliót és 1-2 év múlva szeretnénk saját ingatlant arra szánnánk az összeget. Ahogy néztem kedvezőbb mint egy sima lakáshitel még ha nem is költjük el azonnal. Egy sima lakáshitel sem okozna gondot de kihasználnánk ezt a lehetőséget ha van. Valaki élt már ezzel vagy esetleg egy ilyen helyzetben máshogy cselekedne?

2019. szept. 10. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is vennél fel hitelt, akkor nem is értem a hezitálást. Ha megszületik a gyerek, kamatmentes lesz és 3 évig még törlesztőt sem kell fizetni. Ha pedig még egy gyerek lesz, és azt írod, ez a terv, akkor elengedik az összeg egyharmadát. Ezek a kondíciók minden lakáshitelt vernek.
2019. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

És 14 millióból mégis mi olyat lehet venni, ami megfelelő méretű 2 gyereknek és 2 felnőttnek? Ez min. 3 szobás 100 m2 házat jelent... Kis lakásban csak egymáson mindig átmászni lehet ennyien.


Aztán ki tudja két év múlva mi lesz még...? Én az árak megállására, csökkenésére tippelek, de sokan még mindig fújják felfelé, akkor meg aztán még annyira se lesz elég a 14 millió forint átírással mindennel együtt.

2019. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem Budapestben kell gondolkozni. Vidék. Házat is lehet ennyi pénzért venni errefelé. Igaz felújítandó de amíg a jelenlegi helyen lakunk addig az szükséges munkálatokat eltudjuk végezni. 2,5 szobás lakást is lehet költözhető állapotban venni erre.
2019. szept. 10. 11:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyermekkoromban nagyon sok barátom nőtt fel ekkora lakásban testvérrel probléma nélkül. Nyilván csaladi ház a cél de nem akarjuk túlvállalni magunkat ha nem jön össze akkor marad a lakás.
2019. szept. 10. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 felnőtt és 2 gyerek minimum 100 nm-en?Ne viccelj!Régen hogy éltek az emberek?

Mi 3 gyereket neveltünk fel 55 nm-en.Hivatalosan 11 nm élettér kell(ene),hogy jusson 1 emberre.

Nem mondom,hogy ideális,1 szobával nagyobba elmentem volna,de 100 nm-es ház akkor sem kellett volna,ha megtehetem,hogy vegyek.Azt takarítani kell,fűteni kell,be kell lakni.A nagyobbakról nem is beszélve.Szerintem a devizahitelnél is sokan túl nagyot álmodtak,azért buktak bele.

14 millióból még azért sok helyen lehet vásárolni lakást,ami ideális 4 embernek.

2019. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!