Az MNB mikor kegyeskedik végre tenni valamit, hogy megakadályozza a forint mélyrepülését?

Figyelt kérdés
Meddig nézik el? 400Ft-os Euro árfolyamig? Mért nem tesznek semmit? Ez kinek az érdeke?
2019. aug. 30. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Eddig nem érdekelt? Korábban is volt ilyen magas, aztán mindig visszaállt. Nem ez az első alkalom.
2019. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Korábban is volt ilyen magas"


Mutasd meg légy szíves, hogy mikor! Én csak 10 évre visszamenőleg tudom hitelesen lekövetni. Sem az Euro, sem a Dollár nem volt ilyen drága az elmúlt 10 évben. De azt gyanítom előtte se.

De ha rákeresek ilyen cikkek vannak: [link]


Szóval kíváncsian várom mikor volt gyengébb a forint, mint most!

2019. aug. 30. 20:19
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy a kérdésedre a válaszom: engem főleg a dollár érdekel, mert dollárban szoktam vásárolni.

Amíg 275-280Ft környékén stabilan mozgott az árfolyam addig kevésbé érdekelt, mint most hogy 300Ft fölé lőtt.

Ki gondolta volna, ugye?! :D

2019. aug. 30. 20:22
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Mért tenne ilyet? Neked ez lehet rossz, de nekik inkább előnyös és náluk van a hatalom.
2019. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekik mért jó? Romlanak a statisztikák, nőnek az árak, nő az infláció.
2019. aug. 30. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Az MNB szándékosan gyengíti a forintot évek óta...
2019. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Most alacsonyak a kamatok, ezért senki sem veszi a forintot, így egyre lejjebb megy az árfolyam, régebben magasak voltak a kamatok, ezért többen vették! A gazdaságnak az alacsony kamatkörnyezet tesz jót, míg a spekulánsok, pénzügyi befektetők a magas kamatokat imádják!
2019. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontosan erre céloztam azzal, mikor azt írtam, hogy az "MNB-nek kellene tennie valamit". Alapkamatot kellene emelni és máris erősödne a forint mert nőne rá a kereslet. Mint ahogy tették ezt a 2008 körüli gazdasági válságnál is 10% fölötti alapkamattal, vagy a rendszerváltási utáni gazdasági helyzetben bőven 20% fölött volt az alapkamat. A gazdaságnak közvetetten az sem jó, ha elszállnak az árfolyamok. Inkább a stabilitásra kellene törekedni megfelelő monetáris politikával. De ez csak az én meglátásom... És nem értem, hogy mért nem tesznek semmit.
2019. aug. 31. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A magas kamatok visszafogják a beruházásokat,csökken a gdp növekedése, csökkennek az adóbevételek, elszáll a költségvetés hiánya, csődbe mennek a hitelt felvevő állampolgárok és vállalatok, sőt akár az állam is. Ezt már láttuk korábban, úgyhogy most unortodox utakon járunk!
2019. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!