Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egyházi emberek mennyi...

Az egyházi emberek mennyi fizetést kapnak és fizetnek-e adót, tb-t, stb? és a pénzbeli adományokal hogyan és kinek számolnak el?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 12:37
 1/9 Veky válasza:
83%
pontosan nem tudom, de az adományaikat például közösségi célokra fordíthatja csak. De aki jobban tudja, azt kérem, hogy rja le, mert engem is érdekelni fog... :)
2010. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Én csak a TB járulékfizetési kötelezettségükkel tudok biztosat mondani, mégpedig azt, hogy fizetnek, csak a munkaerő-piaci járulék fizetése alól mentesülnek.

De szerintem biztos, hogy adóznak is.

2010. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
54%
mennyit kapok egy 100%osan ép epehólyagért manapság?
2010. júl. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
76%
ASSZEM, az egyházi emberek fizetése adománynak számít és nem kell ebből adózniuk, a többiről nem tudok..
2010. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Jól beletrafáltál!Látod,ezt még nem nagyon feszegették!Az az adományduma meg nem igaz!Az csak a felszín!Most már én is kíváncsi vagyok!
2010. júl. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Általában a hitoktatás is a reszortjuk, ez állandó jövedelem, az állam fizeti, az önkormányzatokon keresztül.További "fizetésüket" az egyházközösségük küldöttsége határozza meg. A pénzbeli adományokkal szintén az egyházközösségnek tartoznak elszámolással.Az "üzletszerű" tevékenységek (esküvő,temetés,keresztelő, stb.)bevételének elosztása helyenként változó(megjegyzem ezekről nyugtát is adnak, ha igény van rá).SzJA, TB,és nyugdíjjárulék mentesek az utolsó információm szerint.
2010. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szépen sorjában:

- Fő szabály az, hogy mindenki, aki bevételt szerez (pénz), valamilyen formában adóznia kell. E fő szabály alól vannak kivételek, ezt el lehet olvasni a személyi jövedelemadózásról szóló törvényben. Tehát az egyházi személyek sem kivételek a törvény alól.

- A fizetés, bér, és az adózás szabályai nem egyformák minden egyházban, s nem minden egyházi személyt az egyház fizet, vannak alapítványok által támogatott egyháziak is.

- Egyházi személy alatt én azt értem, aki az egyházának, gyülekezetének végez a gyülekezettel, egyházzal közvetlen kapcsolatban munkát (igehirdetés, esketés, keresztelő, temetés). A hitoktatás, ha iskolában zajlik, akkor lehet, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik.

- Tudok olyan egyházról, ahol a jövedelmük után nem fizetnek nyugdíjas biztosítást, (a törvény megengedi az esetükben), ehelyett egy üzleti alapon működő nyugdíjbiztosítást fizetnek utánuk, mint természetbeni juttatás. A jövedelmük után pedig szja-t fizetnek. Egyébként ők az államtól nem kapnak fizetést, azt teljes egészében az egyház (gyülekezet) fizeti.

- Egyházi személyek tartanak iskolában hitoktatást. Erre az állam fizeti a szokásos pedagógusi óradíjakat, ami után tb, adó és nyugdíjjárulékot kell fizessenek.


Ennyire futotta...

2010. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm az infót mindenkitől!Csak ebben a nagy "gazdasági válságban",mikor mondják 'éccaka' a híradóban,hogy mindenkinek mennyire fog fájni,akkor sem és soha sem beszélnek erről,hogy pl.nekik mennyire fog fájni.Nem akarom őket bántani vagy megsérteni csak egyszerűen kíváncsi vagyok! tanx
2010. júl. 19. 14:22
 9/9 anonim válasza:
Fájdalom ide, fájdalom oda: ne feledkezzünk meg azokról az átvállalt feladatokról, amelyeket az államnak kell(ene) megoldani, de képtelen rá. Ezért igenis fizessen az állam annak, aki elvégzi azokat. Az pedig, hogy az adakozók pénzével mit csinál az egyház, az kizárólag az adakozó és az adományozott dolga.
2010. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!