Hogyan történik egy bt. Átalakítása kft-vé, mik a lépései, milyen feladatai vannak az átalakulással a bt-nek, a tagjainak, és milyen feltételek teljesülése esetén valósulhat meg az átalakulás?
Igen, azt tudom, hogy a jogi részéhez, az új társasági szerződés elkészítéséhez és a bejegyeztetéshez ügyvédet kell bevonni.
Inkább az érdekelne, hogy számviteli és adózási szempontból milyen részfeladatokból áll a bt. lezárása (ha így nevezik szaknyelven) és az új kft. elindítása.
A bt. külső felek felé (beszállítók, bank, NAV)tartozásmentes, de a beltagja felé van tartozása korábbról felhalmozott tagi hitelekből.
Minimális értékben vannak tárgyi eszközei (iroda bútor, számítógépek, monitor, ...)
Valamint van valamennyi régi árukészlete (néhány millió Ft), amiből avulás, amortizáció, értékvesztés miatt biztosan selejteznie is kell.
Szóval elsősorban abban kérnék támpontot, hogy a fentiek ismeretében milyen feladati vannak a bt-nek, beltagnak az átalakulással összefüggésben.
Köszönöm, de nem az volt a kérdésem, hogy az átalakítással kapcsolatos teendők vonatkozásával kihez (kikhez), milyen szakemberekhez kell fordulni.
Esetleg valaki egy részletesebb, kifejtős, szájbarágós válasszal, válaszokkal is tudna segíteni?
Szerettem volna tájékozódni, előzetesen képbe kerülni a lehetőségeket és a tennivalókat tekintve, de úgy tűnik nem ez a fórum az, ahol költségek nélkül érdemibb információhoz jutok.
Azért köszönet az iránymutatásokért. :)
Kérdező, egy bonyolult jogi-gazdasági dolgot kérdeztél, ráadásul tartozással terhelt a BT - a Gyakori kérdések valóban nem a megfelelő fórum erre. Ha itt egy rossz választ kapsz - és esetleg nem is tudod, hogy rossz - akkor az utána neked nagyon sokba fájhat a NAV felé.
De annyit Te is meg tudsz tenni, hogy beírod a keresőbe: Bt-ből Kft - csak ennyit tettem, máris ráleltem valamire:
(3-as vagyok)
Végig vinni, ahogy az előttem lévők is mondták, könyvvizsgálattal alátámasztott zárással és ügyvédi alapítózással, nyitással lehet. De előtte Te magad kellene, hogy megtervezed pl. a jogviszonyokat az új cégben, mert az ügyvédet kutyára nem fogja érdekelni, hogy Te most tisztelet díjast akarsz vagy részmunkaidős munkaviszonyost. Neki ott van a fix díja és kitöltetlen iratminta, és a névnél többet nem nagyon akar copy paste-zni. Csak hogy az tagi jogviszonyra szól, közben a könyvelő meg tépheti a haját, hogy éves szinten pár millával kintebb leszel emiatt,met jó neked a legolcsóbb megoldás is erre -és nem ezt tanácsolta - ha egyáltalán érdekli majd a dolog, azon felül hogy fizesd a díját.
Jó móka, csak valóban Te legyél az aki köti az ebet a karóhoz, ne hagyd magukra őket, mert a végén egyszerűsítettbe, tisztán tagi jogviszonnyal lesz megalapítva a kft-éd és többe lesz a leves mint a hús.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!