Szerintetek hova vezet az a politikai átalakulás, amely egy ideje jellemzi Európát?
Figyelt kérdés
Ezalatt gondolok pl. a hagyományos baloldali nagypártok (szociáldemokraták) eljelentéktelenedésére, s egyéb, főként szélsőjobboldali vagy radikális jobboldali pártok megjelenésére, általános jobbratolódásra. Nagyon sok európai országban zajlik ez, ennek kb. első példája éppen Magyarország volt, de megfigyelhető Ausztriában, Németországban, Svédországban, Olaszországban, Franciaországban, Hollandiában is akár.2019. febr. 8. 17:57
1/10 anonim válasza:
Sehova sem vezet. Trump naggyá tette Amerikát? Nem! Épp ma olvastam, hogy az adócsökkentéssel legjobban a bankok jártak. Az ország adóssága brutálisan nő. Olaszországban kolbászból lett a kerítés. Nem! Stagnálnak. A britek jól jártak a kilépéssel? Nem! Recesszió várható. Majd szépen rájönnek az emberek, hogy a populista vezetők sem tudnak csodát tenni. Aztán vagy valami nagyon-nagy balhé lesz, vagy visszakanyarodnak a hagyományosabb vezetőkhöz.
2/10 anonim válasza:
Oda ahol anno is voltak azaz a természetes állapotba ugyanis nem lehet egybe gyúrni népeket. Minden nép büszke magára és eszeágában sincs össtekeveredni másokkal. francia frabcia akar maradni és nem csupán csak európai.
3/10 anonim válasza:
A globalista világnézet eleve téves.
4/10 anonim válasza:
Egyet kell értenem Ákhillésszel. Én is úgy érzem, hogy a populizmus már elérte a zenitjét.
5/10 anonim válasza:
#2
Szerintem neked fogalmad sincs arról, hogy a nyugati világban milyen szintű lazaság van nemzetiségi téren, főleg a fiatalok körében. Sőt, a kelet-európaiak is már simán kimennek a nyugati országokba és ott vállalnak gyereket, akiknek aztán nem lesz lengyel, szlovák, ukrán, magyar, stb. identitása.
6/10 anonim válasza:
Azért, mert valaki kimegy külföldre az adott országban lakók nem kívánnak a bevándorlók kultúráját képviselni. Az USA sokszínù, de mindenki büszke Anerikára es arra, hogy ő amerikai.
8/10 anonim válasza:
A populisták valójában gyengék, csak problémák feltárására és azok felnagyítására alkalmasak, tartós, valóságos megoldások végrehajtására viszont alkalmatlanok. Ez egyértelműen ki is derült az utóbbi években, lásd brexit, Trump, Olaszország, hogy közelebbi példát ne is mondjak.
9/10 anonim válasza:
Remélhetőleg oda, hogy a politikusok a jövőben nem PC elvárásokhoz idomulnak, hanem azoknak az akaratához, akik megválasztották őket. Mostmár annyi elindult, hogy legalább az ígérgetős korszak leköszönőben, amit egyes pártok úgy kezeltek, hogy nem is alkottak programot, mások úgy, hogy az érzelmekre kezdtek hatni, de a szavazók láthatóan fejlődtek annyit, hogy az ígéret licitálások már hidegen hagyják őket. Az egyre gyakorabbi konfrontációk a nemzetközi politikai közösségekben pedig szerintem pont annak a jele, hogy a politikusok is lassan kezdenek kapcsolni, hogy ha nem tudják azt reprezentálni ami miatt rájuk szavaztak, akkor a választók meg fogják büntetni őket.
10/10 anonim válasza:
Új erők jönnek, zöldebbek, liberálisabbak, nemzetközibbek. A hagyományos jobb és baloldal a múlté, ahogyan a nemzetállami struktúra is.
Egy globális gazdaság mellett a kihívások is globálisak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!