Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van valami kedvezőbb adózási...

Van valami kedvezőbb adózási forma?

Figyelt kérdés
Egyéni adószámos vállalkozó vagyok,az adóelvonás így 43% SZJA 16%+EHO 27% 43%. A 43%-ot nagyon sokkalom.A havi bevétel kb. 30-50.000ft.A Kata-t meg nem váltottam ki,mert nagyon kicsi az összeg gondolom ennyire nem érdemes.

2017. jan. 8. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyéni adószámos után csak a KATA.

A személyi jövedelemadó viszont 15 % 2016 jan. 1-óta.

Szerintem keress meg egy könyvelőt az adóbevallásodkor, mert nagyon bonyolult az egyéni adószámos adózása.

2017. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az szja 15% már egy éve, de mindegy.

A könyvelóddel konzultálj.

2017. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ok,köszönöm,de erre az összegre,nem tudok külön könyvelőt fizetni.Azt köszönöm,hogy mindenki leírja,hogy az SZJA csak 15%,de azt is sokkalom.A KAtánál meg hogy fizessek havi 50000 adó,járulékot minimum,amikor el sem érem az 50.000ft bevételt,és meg is kellene élni?
2017. jan. 8. 11:56
 4/12 anonim ***** válasza:

bakker, 15 az szja, 22 az eho...

jó lenne követni a változásokat, ha már könyvelőre nem akarsz költeni.

2017. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szochó lett 22%, nem az eho, jó lenne nem baromságokat írni.
2017. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, az adózás kérdése nem sokallom vagy sem, nem alku tárgya - ennyi és kész. (első válaszoló vagyok és KATA-s)

Ha van főállásod, akkor "csak" 25 ezer ft a KATA adó havonta.

De valóban keress egy könyvelőt, mert láthatólag nem vagy tisztában a fizetendő dolgokkal és hiába nincs pénzed könyvelőre, így a NAV csúnyán meg fog büntetni - az meg sokkal-sokkal több lesz, mint a könyvelő.

Az adószámos magánszemély adózása - mint írtam, nagyon bonyolult, ha a minimálbér 30%-ánál alacsonyabb, akkor így, ha magasabb, akkor úgy, van, hogy a kifizetőhely vonja le,de ha magánszemély a vevő, akkor Neked kell befizetni, stb - szóval én elég toppon vagyok üzleti ügyekben, de ezt még én sem tudom követni...

2017. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Cég a vevő,akinek számlát adok,havi 30-50.000-ről,majd a NAv-ot is megkérdezem.Nem lehet ezt az összeget leköltségeléssel csökkenteni?Pont a legkisebb bevételűeket sújtják,a legnagyobbaknak meg kedveznek.Itt mondjuk semmin sem lepődőm meg.
2017. jan. 8. 12:31
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs főállásom
2017. jan. 8. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont nemrég rágtam át ezt a témát egy adószámos barátommal (én főállású KATA-s vagyok). A havi bevételed rendszeres? Nem tudod esetleg megbeszélni a céggel, hogy hagyod felgyülemleni náluk a fizetendőt, és mondjuk fél évente nyújtod be a számlákat az eltelt fél évről? Mert KATA-t lehet szüneteltetni, és ha esetleg megoldható, hogy csak abban az 1-2 hónapban megy a vállalkozás, amikor számlát állítasz ki, a többiben meg szünetel, akkor azokra a hónapokra nem kell fizetni a KATA-t (csak a kb. 7000-es TB-t).
2017. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az eho is 22, és a kérdező ehóról beszélt...
2017. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!