Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás másodállásb...

Egyéni vállalkozás másodállásban? Milyen cég formát alapítsak? Hogyan adjak számlát?

Figyelt kérdés

Online webshopot üzemeltetek, használt autó alkatrészekkel foglalkozom a főállásom mellett. Immáron fél éve működig az oldal viszont szégyenszemre, nem vagyok számla képes. Havi kb: 30.000Ft a profitom, mellékkeresetnek elmegy.

Mivel a vállalkozás hasznot hoz mindenképpen szeretném hivatalosan is művelni.

26 éves vagyok, érdekelne hogy egyéni vállalkozóként másodállásban bejelentve hogyan lenne számomra előnyös hivatalossá tenni a vállalkozást? Illetve, tulajdonképpen vannak olyan eladott termékek amikkel én soha nem is találkozom, mert hogy külföldről egy ismerőstől rendelem a vásárlóhoz a termékeket. Azokróla termékekről milyen számlát tudnék adni? Elektronikus számlát például?

Hogyan lehetne hivatalossá tenni?


Hozzá kell tennem, (! A negatív kommentelők végett!) hogy csak és kizárólag minőségi árut adok el, eddig semmi panasz nem volt!

Köszönöm előre a válaszokat!



2016. okt. 26. 22:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaaa, EU-n kívülről is szerzek be néha alkatrészt.
2016. okt. 26. 22:59
 2/4 anonim ***** válasza:
Már a kérdésből világos, hogy nagyon nem értesz hozzá. Egyéni vállalkozó és milyen cégforma? Hát nem ev????
2016. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát hogy azon belül bt, kft, zrt mit érdemes indítani?

Baromira nem értek hozzá sajnos, nem ez a szakmám. Sima mezei autószerelő vagyok. Most jövő hónapban keresem fel a könyvelőt.

2016. okt. 26. 23:04
 4/4 anonim válasza:

Szóval vannak egyéni illetve társas vállalkozások.

Társas vállalkozás: Bt, Kft, Kkt, Rt


És van egyéni vállalkozás.


A kettő lényegesen eltér az adózásban, illetve társas vállalkozást nehezebb elindítani. Pl. A kft-ben 3 millió forint kezdő tőkének kell lennie..


Ezt egy jó könyvelőtől kéne megkérdezned hogy neked melyiket lenne érdemes, illetve melyik lehetséges egyáltalán.

2016. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!